רישיון לעזוב

בהתחלה זה היה אינדיאנה ג’ונס. עכשיו כבר מדובר בנערה החדשה של ג’יימס בונד.

דובר מטעם המפלגה הקומיניסטית בסט. פיטרסבורג אומר שאולגה קורילנקו, דוגמנית ילידת אוקראיינה המשחקת סוכנת בוליביאנית בסרטו החדש של ג’יימס בונד, “בגדה בשורשיה”. “ילדתה הבזבזנית של אוקראיינה המסכנה, אנו כותבים לך בשם כל הקומוניסטים, ערקת מעולמם של הסלאבים”, נכתב במכתב פתוח לשחקנית שפורסם השבוע באתר האינטרנט של המפלגה.

אולגה קורילנקו, הנערה החדשה של ג'יימס בונד.
אולגה קורילנקו, הנערה החדשה של ג'יימס בונד.

“ברית המועצות נתנה לך חינוך וביטוח רפואי בחינם, אבל אף לא אחד לא ידע שתבצעי מעשה כה לא מוסרי ותהפכי לנערתו של ג’יימס בונד, שבסרטיו הרג מאות מאזרחיה של ברית המועצות כמו גם תושבי מדינות סוציאליסטיות אחרות: קובנים, וויאטנמים, צפון קוריאנים, סינים וניקארגואים”, נכתב באתר.

סרגיי מלנקוביץ’, ראש המפלגה הקומוניסטית, אמר לסוכנויות הידיעות כי סרטו האחרון של בונד הוא “בושה לרוסים. הם רצו להראות בסרט איך נערה אוקראינית שוכבת עם אמריקאי. זה חלק ממלחמה פסיכולוגית”. למעשה, בסרט, קורילנקו לא מקיימת יחסי מין עם בונד, בניגוד לשאר נערות ג’יימס בונד, אלא רק מתנשקת איתו לקראת סוף הסרט. פרט חשוב נוסף הוא שבונד בכלל סוכן חשאי ממוצא בריטי.

ההתקפה מטעם הקומינסטים של סט. פיטרסבורג – איגוד עצמאי שלא קשור פורמלית למפלגה הקומניסטית הלאומית, באה חודשים ספורים לאחר שתקפו סרט מערבי אחר. המפלגה קראה לצופים הרוסיים להחרים את “אינדיאנה ג’ונס וגולגולת הקריסטל” מאחר שמשתתפת בו סוכנת KGB מרשעת המגולמת ע”י קייט בלאנשט. דובר המפלגה אמר אז כי הסרט “ממעיט בערך הקומוניזם ומעוות את ההיסטוריה”.