גרייט סאקסס! שיר של בוראט נוגן בטעות בתור ההמנון של קזחסטן

במהלך אליפות העולם בקליעה שנערכה בסוף השבוע בכווית, הזדעזעה נבחרת קזחסטן לשמוע את ההמנון לאחר שזכו במדליית הזהב. ההמנון הפיקטיבי, שנוגן בטקס הענקת המדליות, הוא שיר שהוקלט לטובת הסרט "בוראט" ולא ההמנון האמיתי של המדינה. הקבוצה הלאומית דרשה התנצלות וזמן קצר לאחר מכך התקיים טקס המדליות בשנית, הפעם עם ההמנון הנכון.

מאמן הקבוצה סיפר לתקשורת הקזחית שהמארגנים הורידו בטעות את ההמנון המזויף אחרי שלא הצליחו למצוא את ההמנון המקורי באינטרנט. השיר הופק ע"י הקומיקאי סשה ברון כהן והופיע בסרט "בוראט" כשהוא מציג את העם הקזחי כעם עלוב ופרימיטי.

המנון בוראט משתלט על אליפות העולם בכווית.

בסרט, שיצא ב-2006, נכנס סשה ברון כהן לדמותו של העיתונאי בוראט סאגדייב שמגיע לארה"ב במטרה לפגוש את פמלה אנדרסון.

בקטע הוידאו שפורסם ב-YouTube ניתן לראות את מריה דמיטריינקו, זוכת מדליית הזהב, כשהיא לא משועשעת במיוחד בזמן נגינת ההמנון ההזוי. היא מרשה לעצמה קצת לחייך רק שהוא מסתיים.

אנוור יונסמטוב, מאמן הנבחרת, סיפר לסוכנות הידיעות הקזחית: “אחרי שהציגו את מאריה דמיטריינקו, היא עלתה נרגשת לדוכן כשלפתע החלו לנגן את השיר העלוב ההוא".

השיר של בוראט (לחצו להמנון המלא כולל המילים) מהלל את יצוא האשלגן של קזחסטן ואת העובדה שיש במדינה את הזונות הכי נקיות באיזור. הסרט גרם לזעזוע ציבורי בקזחסטן כשיצא לאקרנים ונאסר להקרנה במדינה. ממשלת קזחסטן אף איימה על ברון כהן בתביעה בעקבות השם הרע שהצליח להוציא למדינה.

דרך אגב, גם בכווית נאסר הסרט להקרנה.