מוכרים בלבד והרבה

ההמשכון של סרט הפולחן “Clerks” שיצא ב-1994 ותורגם בשפת הקודש ל”מוכרים בלבד”, ייקרא בפשטות Clerks II ויעלה על מסכי הקולנוע ברחבי העולם ב-21 ביולי. הסרט הוקרן לאחרונה בפסטיבל קאן (מחוץ לתחרות) וזכה במפתיע לתשואות בעמידה מצד הקהל הצרפתי המכופתר.

Clerks המקורי והטוב
Clerks המקורי והטוב
הסרט משווק בימים אלה באגרסיביות ברחבי האינטרנט. קווין סמית’, במאי הסרט, כותב בחודשים האחרונים בלוג המגלה פרטים על העומד להתרחש ו”בקרוב” ו”מאחורי הקלעים” שוחררו להקרנה באינטרנט בלבד.

הנה קצת מהפרטים הידועים: הדמויות היחידות שנשארו מ-Clerks המקורי הן דנטה, רנדל, ג’יי וסיילנט בוב. דנטה ורנדל עוזבים את שתי החנויות בהן עבדו (Quick Stop ו-RST Video), והם מתגלגלים לעבודה חדשה במסעדת מזון מהיר. לדנטה יש חברה כוסית חדשה והוא מתכוון להקים איתה משפחה. רנדל, שנבהל מהשינוי שעובר חברו, מנסה להדביק את הפער לאורך הסרט.

ג’יי וסיילנט בוב נקיים מסמים. ג’ייסון מאווס, ששיחק את עצמו בתור ג’יי, עבר תקופה אחרונה של התמכרות וגמילה מהירואין. קווין סמית’ כתב בבלוגו כי החליט לעשות את הסרט בעקבות הבטחה לג’ייסון שאם יעמוד בגמילה למשך שנה, הוא ישחק ב-Clerks II (ואפילו יביים כמה שוטים בקטנה). כמו בסרט המקורי, גם בהמשכון יחולק הסרט לסצנות בצבע וסצנות בשחור-לבן. אבל בשונה מהסרט המקורי שעלותו הייתה $27,000 והשיווק נעשה מפה לאוזן, כאן כבר מדובר בסכומים של $5,000,000 ושיווק מתוחכם בהשתתפות כל הפלאשים והפאפארצ’י ומכירת חולצות “כמו שתראו בסרט”.