מצעד הסלבס השיכורים

פיט דוהורטי, סולן להקת הבייבישמבלס הבריטית, שלא מספיק מפורסם להכנס לרשימה, אבל מייצג את הסלבס השיכורים בכבוד.
פיט דוהורטי, סולן להקת הבייבישמבלס הבריטית, שלא מספיק מפורסם להכנס לרשימה, אבל מייצג את הסלבס השיכורים בכבוד.

יש הרבה רגעים שסלבריטיז היו מעדיפים להעלים, רובם כנראה קשורים לזמנים בהם היו שיכורים או סתם לא ידועים מספיק כדי שמישהו יוכל לתפוס אותם ברגעים של חולשה אלכוהולית.

למזלנו ולרעתם, הגיע היוטיוב, ועזר לכולנו לראות שוב ושוב את אותם רגעים משפילים. מערכת אוממו שמחה להגיש לכם את רשימת עשרת הסלבריטיז השיכורים שאולי לא זוכרים מה קרה להם באותם רגעים, אבל היוטיוב זוכר. ועוד איך זוכר.

מקום עשירי – אורסון וולס


מקום 10

במה מדובר?
אורסון וולס, הבמאי הנודע, עשה כמה חלטורות בצילומי פרסומות. בקטע הבא הוא מצלם פרסומת לשמפנייה. כמו במאי טוב שמראה את הדרך לשחקניו, הוא מחליט לטעום קצת מהמשקה בעצמו.

רגעים קריטיים
ב-0:26 אפשר לראות משמאל את מבטה המיוסר של השחקנית שקולטת מה עומד לקרות. ב-0:56 כבר תראו את אורסון די גמור כשהוא מנסה להתעורר מקריאת האקשן בצעקת “האאא… הצרפתים…”

נימוקי השופטים
אורסון וולס ביים כבר בגיל 25 את הסרט “האזרח קיין” שנחשב ע”י פלצני קולנוע לאחד הסרטים הטובים בהיסטוריה. אחרי שקיבל את כל התשבוחות וזכה בכמעט כל פרס אפשרי, פיתח אורסון את תחביב שתיית האלכוהול תוך כדי השמנת יתר עד שהתפגר בשנת 1985 כתוצאה מהנ”ל.

מקום תשיעי – בריטני ספירס


מקום 9

במה מדובר?
קווין פדרליין, מי שהיה החבר\החבר לשעבר\הבעל\הבעל לשעבר של בריטני ספירס מצלם אותה כשהיא לבושה בגופיית סבא וכובע נהגי משאיות. בריטני שופכת את הלב על תקוותיה ואכזבותיה תוך כדי אכילת שאריות של משהו.

רגעים קריטיים
בריטני מתלוננת שלוח הזמנים הצפוף שלה גרם לה להפסיד “דברים ו…עוד דברים”. בסביבות הדקה השנייה, בריטני מתחילה לזוז בתנועות מהירות מאוד, ויש שיאמרו – מהירות מדי. תנועות מהסוג שגורמות לך לחשוב שאולי בריטני לקחה משהו לא ממש טוב.

נימוקי השופטים
נו, בחייאת, זאת בריטני. רבע מהיוטיוב והאינטרנט מבוסס על דברים שהיא עושה או מחביאה. לראות אותה במצב כזה גורם לנו לרחם קצת על הנערה הצעירה שחייה נגזלו ממנה בתמורה למיליוני דולרים ובעיות נפשיות פה ושם.

מקום שמיני – אנה ניקול סמית’


מקום 8

במה מדובר?
אנה ניקול הוזמנה להעניק איזה פרס בעוד טקס עלום-שם. גם הפעם היא החליטה לחלוק את הדפיקות והשרליליות שלה עם הצופים בבית.

רגעים קריטיים
השדיים של אנה מבצבצים כרגיל וגם הטיפשות שלה מונחת במקום. ההבדל היחידי הוא קריאתה הנרגשת של המנחה בסוף הקטע המציע לאנה לחפש עזרה או סתם כמה חברים.

נימוקי השופטים
ניקול עצמה כבר מתה, הבן שלה התאבד ועורך הדין והמאהב שתו למשפחה שלה כל סנט שהיה לה. למרות שבסך הכל מדובר בשפנפנת פלייבוי לשעבר, CNN ושאר הרשתות הקדישו לה שעות שידור רבות ביום פטירתה. לידיעת הקוראת אורלי ויינרמן.

מקום שביעי – ג’ורג’ וו. בוש

במה מדובר?
השנה היא 1992. חתונה אי-שם. ג’ורג’ בוש, שעדיין היה רק הבן של הנשיא, מברך את הזוג המאושר כשהוא די שתוי.

מקום 7

רגעים קריטיים
משפטים כמו “רק באמריקה”, “רץ מרתון” ו-“שונא לשתות” חוזרים שוב ושוב בלי יותר מדי הגיון כדי לתאר את חבריו המתחתנים וגם, כנראה, את אורח חייו. שימו לב איך הוא דוחף את המשקה לפה בשנייה שהצלם עוזב אותו.

נימוקי השופטים
נראה לנו שגם אם הייתם נוסעים בזמן עד 1992 רק כדי להגיד לבוש שיום אחד הוא יהיה נשיא, אפילו הוא לא היה מתחיל להאמין לכם. האמת, מי יכול היה להאמין שמיליונים של אנשים תלויים בהחלטות של הבחורצ’יק הזה? אחרי צפייה בקטע, אפשר להגיד בוודאות שבוש ראוי להיות דוור, ברמן או סתם שכן חביב. בקיצור, כל מקצוע שהוא לא יכול לגרום בו יותר מדי נזק. אז זהו, שהבחורצ’יק הזה ניהל עד לא מזמן את כל העולם. אותנו זה קצת מלחיץ.

מקום שישי – ג’ו נמת’


מקום 6

במה מדובר?
אמנם בארץ הוא לא ממש מוכר, אבל ג’ו נמת’ נחשב לאחד מגיבורי הפוטבול הגדולים ביותר בכל הזמנים. בקטע הבא רואים אותו מנסה להשאר מפוכח לאורך ראיון שלם, עניין שלא ממש עובד.

רגעים קריטיים
אפשר לראות כבר בתחילת הראיון שג’ו ידידנו נתן כמה שלוקים מבירות זולות במושבי ה-VIP של האיצטדיון. כל משפט וכמעט כל מילה נאמרות תוך כדי גימגום ומבטים תוהים לכל מיני מקומות. אחרי דקה, ניתנת למראיינת ההזדמנות לשלוח את ג’ו בחזרה אל הבר המקומי. במקום זה, היא מחליטה להמשיך להציק לו. ב-0:55, שכבר די נמאס לו, הוא כבר מתחיל איתה עם המשפט הידוע: “ממש לא אכפת לי מהקבוצה, אני רוצה לנשק אותך”.

נימוקי השופטים
ג’ו הוא בחור שהקדיש את חייו לקבוצת פוטבול, בחור שעשרות-אלפי מעריצים מתבגרים עקבו ועוקבים אחרי כל צעד שלו. מי אנחנו שנגיד לו לא להתחיל עם כתבת חיננית? העיקר שהוא לא הקיא עליה.

מקום חמישי – ג’יימס בראון


מקום 5

במה מדובר?
עוד אחד שכבר לא כאן והיה ידוע בתור חובב אלכוהול לא קטן הוא כוכב הסול ג’יימס בראון שהגיע לראיון טלוויזיוני אחרי שהואשם בתקיפת אשתו.

רגעים קריטיים
קודם כל, הראיון נפתח בשירת “Living In America” וכמו כוכב אמיתי, ג’יימס לא מפסיק לשיר גם עמוק בתוך השידור. ב-0:34, כשהמראיינת שואלת לגבי הבעיות עם אשתו, הוא מציע לה לדבר על המוזיקה שלו. מדי פעם הוא שולח מבטים מזוגגים לרחבי האולפן וב-0:44 הוא פשוט עוצם עיניים ורואה דברים הרבה יותר מעניינים. וחכו שתראו איזו שאגה הוא נותן בסיום הראיון. בכלל, הוידאו הזה מלא בכל טוב.

נימוקי השופטים
איך אפשר לא לאהוב אותו? כשהמראיינת שואלת אותו “למה הנשים אוהבות אותו”, הוא מחייך חיוך רחב ואומר “אני נראה טוב, אני מריח טוב, אני מרגיש טוב!”. לגבי המראה והריח, אפשר עוד להתווכח. זה שהוא מרגיש טוב, זה בטוח.

מקום רביעי – פאולה עבדול


מקום 4

במה מדובר?
פאולה עבדול, שהתקמבקה מהאייטיז לתואר השופטת ב-“אמריקן איידול” (ויש שיאמרו שמדובר במרגול של העולם), מנסה להשאר צלולה במהלך 3 דקות של ראיון בתוכנית בוקר.

רגעים קריטיים
מהשנייה הראשונה רואים שפאולה חגגה בלילה שלפני. היא מנסה להשאר יציבה בכל תזוזה, לא לדבר על זה שהיא מזמינה את צמד המגישות להצטרף אליה, כי יש איזה “Wild Party” איפה שהן נמצאות. כן, אה? מסיבה? מה זה משנה. העיקר שהיא ממשיכה להצחיק את עצמה תוך כדי שעינייה נעצמות מדי פעם רק כדי לנסות להשאר בסוג של ריכוז.

נימוקי השופטים
אף אחד לא צריך להיות מופתע מהקטע הזה. פאולה שיכורה? שיהיה לה בכיף. מגיע לה לחגוג כאילו הייתה ב-1986. אלה הימים הגדולים שלה. וחוץ מזה, מה זה השעה הזאת? להופיע בתוכנית בוקר? אלה לא שעות לסלבריטיז. סלבריטיז אמיתיים, בכל אופן.

מקום שלישי – בן אפלק


מקום 3

במה מדובר?
שנת 2004. ראיון במונטריאול לצורך קידום סרט כושל. השחקן הידוע בן אפלק מדגים את כישורי המשחק שלו לתפקיד ראשי כאנס סדרתי.

רגעים קריטיים
כנראה שמישהו הצליח לעבוד על הקנדים ולספר להם שראיונות בדרך כלל מתקיימים כשהכתבת מתחרמנת בקלילות עם המרואיין. רק חבל שהכתבת הקוויבקית, אן-מרי לוזיק, שנראה שכבר הייתה בקטע, לא הקשיבה לו שהוא מציע לה: “עדיף שתקיימי את הראיון הזה כשאת בלי חולצה”. בונוס: ב-3:40 היא מנסה לברוח והוא לא ממש נותן לה.

נימוקי השופטים
אם לא היה מדובר בבן אפלק, אפשר בקלות לחשוב שמדובר בבחור חרמן שמנסה להתחיל עם כל מה שזז באיזו מסיבת קולג’. בן מתעלם בלי שום בעיה מהעובדה שהוא נמצא בראיון וממשיך כהרגלו להתעסק בגופה הענוג של הכתבת המובכת. בערך באיזור 4:50, מוזיקת המעליות שמושמעת ברקע מפסיקה לרגע, עד שהבמאי מפעיל אותה מחדש. מה שבכלל מוסיף לתחושה הכללית שמדובר בסרט פורנו זול במיוחד.

מקום שני – קיפר סאת’רלנד


מקום 2

במה מדובר?
קיפר סאת’רלנד, או ג’ק באואר בשבילכם, מוכיח שהוא פיראט ומנסה להסתער על מה שנראה לו כמו ספינת אויב.

רגעים קריטיים
הקטע הזה לקוח מתוך הדוקומנטרי “I Trush You to Kill Me” המגולל את סיפור חייה של להקתו של סאת’רלנד. וודאי תחשבו שבאואר הוא הסולן או לפחות הגיטריסט השרמנטי, אבל לא. קיפר הוא מנהל מסע ההופעות של הלהקה. כשאחד מחברי הלהקה מודיע לו שהוא פיראט, סאת’רלנד עונה לו את התשובה הטובה ביותר.

נימוקי השופטים
קצת קשה להאמין שג’ק באואר, שכרגע זינק על עץ אשוח, יכול להציל את העולם תוך כדי שהוא הורג מחבלים, משמיד פצצות ולא עוצר אפילו להשתין או לחשוב. בסופו של יום, מדובר בגבר שמנמן בן 40, שאוהב את הוויסקי שלו נקי וחי את הרוק’נ’רול דרך חבריו הצעירים.

מקום ראשון – דיוויד האסלהוף


מקום ראשון!

במה מדובר?
כוכב “אביר על גלגלים” ו-“משמר המפרץ” מרוח על הרצפה כשהוא נאבק בבליעת המבורגר בזמן שבתו המודאגת קודחת לו בשכל שיפסיק לשתות.

רגעים קריטיים
התנועות של דיוויד מזכירות את צבי הענק שבולסים עלים ירוקים באיטיות אופיינית. ללא ספק, הרגע המנצח של הערב מתרחש ב-0:56 – הבת מדברת ומדברת ומסבירה לאביה השתוי כמה נזק הוא עושה לקריירה שלו. בתגובה, הוא עונה לה מילה אחת שמסכמת הכל: “ג’ין”.

נימוקי השופטים
לראות ככה את הגבר שרק לפני שניה רץ בטלוויזיה עם שרירים מנופחים על חוף שורץ בלונדיניות, גורם לנו להבין שכשזה מגיע לאלכוהול, גם הסלבס הגדולים ביותר הם אנשים קטנים כמונו. לחיים!