להתעשר בלי לשקר

תוכנית טלוויזיה קולומביאנית בוטלה במפתיע אחרי שאחת המתמודדות הודתה בשידור כי שכרה רוצח שכיר כדי להרוג את בעלה.

לפעמים האמת כואבת
לפעמים האמת כואבת

התוכנית “שום דבר פרט לאמת” הפכה בשנה האחרונה ללהיט טלוויזיוני ענק בדרום אמריקה.

המשתתפים בתוכנית עונים על שאלות מביכות ואף יכולים לזכות על כך בכסף, אם יסכימו לעבור דרך מכונת אמת (פוליגרף) ויוכיחו שאכן ענו את התשובה האמיתית. במידה והמכונה מאשרת שהמשתתפים ענו תשובות אמת על 21 שאלות, הם יכולים לזכות בסכום כולל של 200,000 ש”ח.

אבל מפיקי התוכנית נקלעו השבוע לבעיה כאשר המשתתפת רוזה סולאנו הלכה הביתה עם הפרס הגדול אחרי שהודתה בפני צופי הטלוויזיה ההמומים שניסתה לחסל את בעלה בעזרת שירותיו של רוצח שכיר. היא הוסיפה שאכן שכרה את השירות, אבל התוכנית לא יצאה אל הפועל. “בסופו של דבר, הפשע לא יכול היה להתבצע אחרי שהמתנקש הזהיר את בעלי, מה שגרם לו להעלם לחלוטין מהאזור. שאלוהים יסלח לי”, אמרה גברת סולאנו.

בעקבות המקרה, החליטה תחנת הטלוויזיה “קאראקול” להפסיק את שידורה של התוכנית המדוברת, אחרי שקיבלה את הצעתם של עורכי הדין של החברה.

דובר מטעם התחנה אמר: “הגענו למסקנה שהתוכן של חלק מהשאלות שנשאלות במהלך התוכנית מביאים את המשתתפים למצבים מביכים ואכזריים, שבדרך כלל לא מתיישבים בקו אחד עם המדיניות של החברה”. הודאות המשתתפים כללו בין השאר בגידות מחוץ לנישואים, הברחות סמים וגבר שהודה בקיום יחסי מין עם זונה ממין זכר.

בעקבות התוכנית, פרצה במדינה תעשיית השימוש בפוליגרפים על ידי חברות פרטיות לצורך בדיקת עובדים ופתירת עניינים פנימיים בתוך המאפיה הקולומביאנית.