יפים יותר מרוויחים יותר

סלבריטאיות עם ובלי איפור

אם אתם נמנים על אלו שחושבים שיופי לא קשור לאישיות, תתכוננו להלם מסויים. מחקר חדש קובע שאנשים יפים לא רק נראים יותר טוב. הם גם עשירים יותר, מצליחים יותר וחברותיים יותר כלפי הסביבה.

מדענים החוקרים את אפקט היופי במקומות עבודה הגיעו למסקנה כי אדם שהחברה תייגה אותו כ”נראה טוב” ירוויח כ-12% יותר מאלה שהוגדרו כ”נראים לא טוב”. אגב, אם אתם נמנים על בעלי “יופי ממוצע”, עדיין תרוויחו כ-7% פחות ממה שמרוויחים יפי התואר.

במחקר שנערך באוניברסיטת קליפורניה, חקרו מדענים שלוש קבוצות של אובייקטים לפי התפיסה הרווחת בציבור לגבי הופעתם החיצונית. בנוסף נצפתה התנהגותם במצבים שונים ואף נערך מעקב אחרי הכנסותיהם. המחקר נערך בקרב אוכלוסיות שונות ותנאי עבודה משתנים.

לאחר מספר חודשים מאומצים, הגיעו החוקרים למסקנה החד-משמעית: “אנשים יפים מרוויחים יותר מאנשים שנראים בסדר. האנשים שנראים בסדר מרוויחים יותר מאלה שנראים די על הפנים”.

כדי שתרגישו טוב עם עצמכם, הנה מצעד אנשים מכוערים.

הסיבה הראשית לניצחון היפיופים היא העובדה שהם שיתופיים יותר וכך מועילים יותר לחברה. אנשים בסביבת העבודה של יפים נהנים יותר להיות בחברתם ומסכימים ברצון לאפשרות לשתף איתם פעולה. במחקר גם הופרכה הטענה כי יפים יותר הם אנוכיים יותר.

המחקר אף הראה כי שאר האובייקטים בקבוצה התייחסו ליפים יותר בצורה יותר חיובית. התוצאות הראו כי 39% מהנבדקים אמרו כי האנשים היפים היו מועילים למקום העבודה. 16% אמרו את אותו דבר לגבי האנשים שנראים לא רע ורק 6% חשבו כי המכוערים באמת תורמים משהו. המדענים הבחינו כי “אנשים יפים נחשבים למועילים יותר בשל העובדה ששאר האנשים מרגישים מועילים בעצמם כשהם תורמים להישגיו של אדם יפה”.