נדב יעקבי על מוזיקה וכדורגל

אבי מלר ונדב יעקבי, פרשני ערוץ הספורט, יוצאים בימים אלו במופע משותף בתיאטרון צוותא -“הכדור הוא הגול”.

מי שקרא אותם בעיתון, ראה אותם בטלוויזיה ושמע אותם ברדיו, מוזמן לפגוש אותם עכשיו על הבמה, מסכמים חברות בת 25 שנים במופע לכבוד ועל אוהדי הכדורגל, אבל לא רק. עופר פרוסנר, כתב אוממו, שוחח עם נדב יעקבי (הקירח השני) לאחר המופע.

אבי מלר ונדב יעקבי (המחייך). צילום: ברני ארדוב
אבי מלר ונדב יעקבי (המחייך). צילום: ברני ארדוב

אתם שניכם עיתונאים, איך בכלל עלה הרעיון לכזה מופע, איך זה מתחיל?

הרעיון עלה במוחו הקודח של אבי מלר, שחושב על זה כבר הרבה זמן, והאמת שהוא לא חשב על מופע, הוא חשב יותר על ערב ראיונות כזה, שאנשים ישאלו שאלות, ואנחנו נענה, כי אנשים רוצים לדעת איך זה עובד מאחורי הקלעים. אבל הגענו למי שמפיק את המופע הזה, לאיתי פשינסקי, וישבנו ודיברנו, והוא אמר שיש לנו פוטנציאל לעשות משהו אחר, ממש פתח לנו את הראש. אמרנו “יאללה, בוא ננסה, מה יש לנו להפסיד, זה לא המקצוע שלנו”. עשינו כמה חזרות וראינו שיש על מה לדבר, והחלטנו ללכת על זה.

עוד משהו שהוא לא המקצוע שלכם, הוא מוזיקה. אתה מבין גדול במוזיקה, עם תוכנית רדיו משלך. אולי אתה יכול לספר לנו קצת על הקשר בין מוזיקה וכדורגל.

כל הקטע הזה זה שואו, זה קהל שבא לשעה וחצי, שעתיים להנות. יש אנרגיות אחרות, יש את הקטע הזה של השחרור, בעיקר במוסיקת רוק. צועקים ורוקדים, ומשתחררים, מאד דומה למה שקורה במשחק כדורגל. מעבר לזה, היום שחקני כדורגל הם כוכבי רוק לכל דבר, תראה את כריסיטאנו רונלדו. אואזיס אוהדים שרופים של מנצ’סטר סיטי, רוברט פלנט קיבל להיות סגן הנשיא של וולבס (קבוצה אנגלית), אוהד של הקבוצה מאז שהוא זוכר את עצמו. זה קיים בעיקר במדינות שבהן הכדורגל הוא חלק בלתי נפרד מהחיים, כמו ארגנטינה וברזיל למשל. דייגו מראדונה היה מביא בתוכנית הלילה שלו כל הזמן זמרים ולהקות שכולם מחוברים לכדורגל.

בתור מישהו שהוא במקור מבאר שבע – איך זה לגדול בפריפריה, בכלל ובקשר לכדורגל ומוזיקה?

קודם כל זה דבר מעולה, כי יש לך שורשים למקום שיש בו זהות מסויימת, ובמקום קטן כזה, כדורגל ומוזיקה זה כל החיים שלנו. אני לא זוכר את עצמי בלי מוזיקה ובלי כדורגל.

תן לי את הטופ 4 שלך – משחקים הכי גדולים שנכחת בהם, והדיסקים שאתה הכי אוהב.

קשה, קשה. אני אנסה.

משחקים
1. גמר גביע המדינה – הפועל ב”ש נגד מכבי ת”א (1997)
2. הפועל ב”ש זוכה באליפות הראשונה שלה – 1975
3. גמר המונדיאל 2002 – ברזיל נגד גרמניה (2:0 לברזיל)
4. מוקדמות המונדיאל 2005 – ארגנטינה נגד ברזיל (3:1 לארגנטינה)

דיסקים
1. ביטלס – סרג’נט פפר
2. לד זפלין – הראשון
3. סטילי דן – איג’ייה
4. ריק ווייקמן – ששת הנשים של הנרי השמיני