מחלבות ניקול

בגד ים של השחקנית ניקול קידמן הצליח להמכר במכירה פומבית בשוודיה בסכום של 16,200 קרונות (כ-9,000 ש”ח). הסכום יועבר לקרן מיוחדת שנפתחה לרגל האירוע וישמש לרכישת 9 פרות הריוניות לטובת משפחות עניות בהודו.

בגד הים של ניקול במכירה פומבית
בגד הים של ניקול במכירה פומבית

בגד הים נשכח ע”י השחקנית בבריכה בעיר ונסבורג שבשוודיה בזמן שנחה בין צילומי הסרט “דוגוויל” של הבמאי לארס פון-טרייר.

אחד הנוכחים במקום, זלאטקו נדאנובסקי, היה חכם מספיק כדי לאסוף לתיקו את הבגד האבוד ויש האומרים שאף דאג להסניף מעט מן הריח שנותר בו.

בסופו של דבר, כשהבין זלאטקו כי הפעולה שביצע היא לא הכי חוקית, הוא החליט להעביר את הבגד למכירה פומבית. כששמע על קרן הצדקה שמתארגנת לטובת רכישת פרות עבור משפחות עניות בהודו, הוא החליט שזה מספיק טוב על מנת לכפר על מעשיו והעביר את בגד הים לראשי בית המכירות, שמצידם קיוו ששמה של השחקנית המפורסמת יוכל לגרוף סכום של לפחות 9,000 קרונות (כ-5,000 ש”ח), מה שיספיק לרכישת 5 פרות דשנות ומניבות חלב ואף בשר ביום הדין. לבסוף, כאמור, הצליחה ניקול לגרוף סכום של 9 פרות שלמות.

“זה היה רעיון יוצא מגדר הרגיל”, סיפר ברנט דאלגרן, אחד מבכירי קרן הצדקה, לכתב אוממו, “לא האמנתי שההענות תגיע למימדים כאלה. זו הרגשה נהדרת לדעת שתשע משפחות, שחיות בלא-כלום, יוכלו לשפר ללא היכר את רמת חייהן ולהתחיל לטפח עדר משלהן”. זו לא הפעם הראשונה שבגד ים של ניקול קידמן מצליח לגייס כספים.

למעשה, מדובר במין מיני-מסורת. בעבר הצליחו בגדי הים העסיסיים לגייס סכומים של 17,000 ש”ח לטובת קרן לטיפול בילדים חולי סרטן ו-3,000 ש”ח לטובת צבא הישע (ארגון נוצרי לנזקקים).

אחד הנוכחים במקום, זלאטקו נדאנובסקי, היה חכם מספיק כדי לאסוף לתיקו את הבגד האבוד ויש האומרים שאף דאג להסניף מעט מן הריח שנותר בו.

איש העסקים בנט אולסן, מהעיר טרולהאטן, הוא הבעלים החדשים של בגד הים הנוכחי. בראיון שנערך באמצעות האימייל, סיפר אולסן לחדשות אוממו כי “אהב מאוד את רעיון קניית הבגד תמורת סיבסוד הפרות”. לדבריו, הוא ישמח להעמיד שוב בעתיד את בגד הים למכירה פומבית, על מנת להמשיך את המסורת. הוא בטח רק מחכה שהשחקנית תמות או משהו, וכך יוכל להרביץ חתיכת מחיר, ממולח שכמוהו.

ניקול קידמן, בת ה-40, מעולם לא הייתה צנועה במיוחד. האתר הזה, לדוגמא, מציע מגוון תמונות עירום של השחקנית מתוך סרטים עטורי תקציב.