וזה סוף החדשות, לבינתיים

שינוי דרמטי ברדיו הישראלי: החל ממחר, יום א’, ייפסקו לחלוטין שידורי מהדורות החדשות בתחנת הרדיו 88fm. תחנת קול המוזיקה תמשיך לשדר 4 מהדורות חדשות ביום ואילו רשת ג’ תשדר 4 מהדורות חדשות יומיות במשך השבוע ותפסיק את שידורי החדשות במהלך סוף השבוע. ההחלטה היא חלק ממהלך להעלאת הרייטינג של שידורי תחנות המוזיקה של קול ישראל.

מישהו באולפן של 88fm

המהלך התקבל בועדת הרדיו לענייני מוזיקה בראשות יעקב נווה, יושב ראש ועדת הזמר העברי באמ”י, שאחראי בין השאר גם ל-“חוק הזמר העברי” שאושר בכנסת ב-1998.

החוק קבע כי על כלי התקשורת בישראל להשמיע לפחות מינימום של 50% שירים בשפה העברית, מהלך שבסופו של דבר הפך את רשת ג’ לתחנה המשדרת מוזיקה ישראלית בלבד.

תקופת ההימנעות מחדשות תתחיל במתכונת של תקופת מבחן למשך שישה חודשים. בסיומה של התקופה יוחלט אם להמשיך בשיטה הנוכחית או לשוב לשידור מהדורות החדשות המלחיצות מדי שעה.

כתב אוממו מוסיף כי ההחלטה שהתקבלה לגבי 88fm קיצונית יותר ממה שהוצע ע”י הנהלת קול ישראל. בתחילה דובר כי 88fm תמשיך לשדר ארבע מהדורת ביום, בדומה לרשת ג’, אך לבסוף הוחלט לשקשק קצת את מחלקת החדשות המעונבת ולוותר על שידור החדשות לחלוטין. כעת נותר לראות אם תחנות הרדיו המקומיות, המשדרות מדי שעה את מבזקי חדשות ערוץ 10, ילכו בעקבות התחנות הותיקות מירושלים.

במקביל לכל ההתרחשות, תחנת רדיו אוממו ותחנת קול הקמפוס, ימשיכו לשדר 24 שעות של מוזיקה ללא פרסומות וחדשות, כפי שעשו מיום השידורים הראשון.