עטלף טאיווני

אוזי טאיווני
אוזי טאיווני

כבר שנים שטאיוואן מנסה להצטרף לאו”ם. 14 קמפיינים תקשורתיים ועשרות פניות לנשיאים ונכבדים ברחבי העולם לא עזרו למדינה הקטנה להצטרף לשאר המקובלים. עכשיו פונה המדינה לכיוון חדש לגמרי – להקה חדשה, בעידודו של אוזי אוסבורן, תנסה לשכנע את שאר העולם כי גם לטאיוואנים מגיע כסא משלהם.

הלהקה, שנקראת ChtoniC, תופיע לקראת סוף השנה הנוכחית ב-80 ערים בקנדה, גרמניה, בריטניה וארצות הברית. מסע ההופעות ילווה במשאיות ובדוכני הסברה מטעם ממשלת טאיוואן. הלהקה כבר הקליטה שיר הקורא לאומות המאוחדות לצרף את המדינה שאחראית לרוב המכשירים המזוייפים שיש לכם בבית.

“אני לא בעד שום גוף פוליטי, אבל אני מעוניין לעזור למדינה המסכנה הזאת להצטרף לאומות המאוחדות”, אמר פרדי לים, חבר הלהקה, במסיבת העיתונאים שנערכה לכבוד השקת מסע ההופעות.

אוזי במסיבת עיתונאים, עם מישהו שנראה טאיווני. אוזי נתבע על ידי הוריו של נער בן 19 שהתאבד אחרי שהאזין לשיר 'Suicide Solution'. התביעה נדחתה אחרי שאוזי הוכיח שהשיר מדבר על התמכרות לאלכוהול ולא על התאבדות.
אוזי במסיבת עיתונאים, עם מישהו שנראה טאיווני. אוזי נתבע ע"י הוריו של נער בן 19 שהתאבד אחרי שהאזין לשיר "Suicide Solution". התביעה נדחתה אחרי שאוזי הוכיח שהשיר מדבר על התמכרות לאלכוהול ולא על התאבדות.

אוזי אוסבורן, הבחור חובב השטן שנודע ברחבי העולם בזכות מוזיקה מצויינת ואכילת ראשי עטלפים על הבמה, עוזר לארגן 20 מופעים שיערכו בארצות הברית, משלם עבור חלק מהוצאות התחבורה ותומך נלהב של טאיוואן באופן כללי. חברי הלהקה סיפרו שהתחברו עם אוסבורן בזכות קשרים אישיים שטופחו לאורך השנים.

בסיום סיבוב ההופעות, מתכוונת טאיוואן להגיש בקשה נוספת לקבלתה לאו”ם. סין היא כמובן המתנגדת העיקרית לצירוף וזאת שגוררת אחריה את כל השאר. בכל שנה חוסמת סין את בקשותיה של טאיוואן מאחר שהיא רואה באי חלק בלתי נפרד משטחיה הענקיים. טאיוואן נפרדה מסין בעקבות מלחמת אזרחים שהתקיימה ב-1949. ב-1971 נאלצה טאיוואן לפרוש מהאומות המאוחדות בעקבות לחץ סיני מתון אך אגרסיבי.