ראיון סקסי הסתיים במאסר

סקס בערב הסעודיתשליט ערב הסעודית, המלך עבדאללה, החליט לחוס על חייה של עיתונאית מקומית וביטל את עונש ההלקאה שהוטל עליה. העיתונאית, רוזאנה אל-יאמי, עבדה עבור ערוץ טלוויזיה ששידר לאחרונה ראיון עם אחד מתושבי הממלכה שתיאר בפירוט את חוויתיו הסקסואליות. בית המשפט גזר עליה עונש של 60 מלקות (חכו שתשמעו איזה עונש קיבל הבחור), אולם לבסוף היא ניצלה מכאבי תופת תודות לנדיבותו של המלך.

התוכנית “הקו האדום” שודרה בערוץ LBC, ערוץ לבנוני בבעלות סעודית, שאף משודר בישראל בכבלים ובלווין. הערוץ זכה לאחוזי צפייה גבוהים במיוחד בסעודיה ושידור הראיון האמור עורר סקנדל ענק במדינה. התוכנית נודעה בזכות הקו הבלתי מתפשר בו נקטה בבחינת נושאים שהם מבחינת טאבו בעולם הערבי, כמו סקס מחוץ לנישואים.

גבר סעודי מתרברב על כישוריו המיניים (ונשלח לכלא)

העיתונאית שהביאה את הראיון לשידור אמנם ניצלה מעונש אולם שלושת הגברים שהתרברבו בתוכנית על ביצועיהם המיניים פלוס הצלם, שבסה”כ עשה את עבודתו, נשלחו לעבודות פרך בכלא.

מאזן עבדול ג’אווד, שנמצא פה בוידאו מצד שמאל, יצר את מרבית המהומה כאשר תיאר את שיטות הדייט שלו ואת הדרכים הטובות ביותר להשגת סקס עם נשים סעודיות. למרות שהוא התנצל בפומבי לאחר השידור וטען שאנשי LBC היתלו בו, הוא נשלח לבלות 5 שנים בבית הכלא ועל הדרך גם לחטוף 1,000 הקלאות.

שלושת חבריו של עבדול, שהופיעו בתוכנית, נשלחו לשנתיים בבית הכלא ואילו הצלם מטעם הערוץ נשלח למאסר קל-יחסית בן חודשיים. משרדי ואולפני LBC בערב הסעודית נסגרו בצו בית המשפט ושתיים ממפיקות הערוץ עומדות בימים אלה למשפט שמסוקר בהרחבה בתקשורת המקומית והעולמית. ערוץ LBC החליט לשתוק בעניין ולא העביר אף תגובה למאורעות.

יועצי התקשורת של המלך לא סיפקו סיבה ספציפית להחלטתו. זאת הפעם השנייה בשנתיים האחרונות שהמלך מחליט לבטל עונש הקלאה שניתן ע”י בית המשפט, אירוע שנחשב נדיר ביותר בממלכה העשירה.

זאת לא הפעם הראשונה שמנהגים דתיים מתנגשים עם פלאי הטכנולוגיה: לפני כשנה וחצי דיווחו כתבי אוממו על קלטת שהסעירה את כוהני הדת של ניגריה והכריחה רבים לרדת למחתרת וככל הנראה, גם להמתין למותם.