תסריטאי ‘הרשת החברתית’ יביים סרט על סטיב ג’ובס

aaron-sorkinאהרון סורקין, התסריטאי הידוע שנכנס לתודעת הקולנוע בזכות הדיאלוגים הקולחים בסדרת “הבית הלבן” ובסרט “הרשת החברתית”, יכתוב ויביים סרט חדש על חייו של מייסד אפל – סטיב ג’ובס.

אולפני סוני אישרו כי רכשו את הזכויות על הביוגרפיה של סטיב ג’ובס ומינו את סורקין לעבד את הספר לגירסה קולנועית. הביוגרפיה נכתבה ע”י וולטר אייזקסון ושוחררה באוקטובר 2011, ימים ספורים לאחר מותו של ג’ובס. אתר Amazon דיווח כי הספר היה המוצר הנמכר ביותר בחנות בשנת 2011 עם יותר מ-2.5 מיליון עותקים.

סטיב ג’ובס בנאום על החיים והמוות

סורקין זכה באוסקר על העיבוד הקולנועי של “הרשת החברתית”, ספר שיצא ב-2010 ומספר את סיפור חייו של מארק צוקרברג, מייסד פייסבוק.

ברזומה של סורקין אפשר למצוא גם את התסריטים של “בחורים טובים” (עם טום קרוז וג’ק ניקולסון), “מאניבול” (דרמת בייסבול בכיכובו של בראד פיט, שכשלה בקופות הישראליות) וסדרת “הבית הלבן”, שהפליאה להשתמש בצילומי ה-Walk & Talk בהם השחקנים נעים במרחב ומבלבלים את השכל בו-זמנית.

סורקין סיפר כי בינו לבין ג’ובס שררה “ידידות טלפונית” מאז שג’ובס הזמין אותו לכתוב סרט עבור אולפני פיקסאר (בבעלות אפל). “אמרתי לו שאני בעניין אבל מעולם לא נכנסתי לזה”, סיפר סורקין בראיון לאתר The Daily Beast, “אבל בראשי עדיין חשבתי על ההצעה לגבי הסרט. בשבילי זוהי סגירת מעגל בנוסף לעובדה שאת כל התסריטים שלי כתבתי על מקינטוש ואחת ההנאות הגדולות שלי בחיים הייתה לשלוף מחשב חדש מהקופסה”. במקביל לכתיבה, הסרט על ג’ובס יהיה הניסיון הראשון של סורקין בבימוי.

אתרי התעשייה בהוליווד מדווחים כי סרט נוסף על ג’ובס כבר נמצא בתהליכי הפקה. הסרט, בכיכובו של אשטון קוצ’ר, יתחיל את צילומיו בסוף החודש.