עורכת סרטיו של טרנטינו מתה מהתייבשות

אחת מהחשובות בתעשיית הקולנוע האמריקאי נמצאה ללא רוח חיים בסצנה שנראית כלקוחה מתוך אחת מעבודותיה.

סאלי מאנקה, עורכת הוידאו הצמודה וחברתו הטובה של הבמאי קוונטין טרנטינו, נמצאה ללא רוח חיים בקרבת השלט המפורסם של הוליווד. חוקרי המשטרה מאמינים כי מאנקה, 56, יצאה לטיול עם כלבה ובמהלכו התייבשה למוות. השבוע היה אחד החמים ביותר בשנים האחרונות, כשקרוב ל-45 מעלות נרשמו בלוס אנג’לס. דובר המשטרה מסר כי לא קיים חשש לפלילים.

גופתה של מאנקה נמצאה במרחק של כ-100 מטרים משכונת המגורים הקרובה כשכלב הלברדור השחור שלה נמצא לידה. מאנקה הייתה ידועה מאוד בקרב אנשי תעשיית הקולנוע וערכה כל סרט של טרנטינו החל מ-“כלבי אשמורת” ב-1992 ועד “ממזרים חסרי כבוד”, עליו הייתה מועמדת לאוסקר, כמו גם על “ספרות זולה”. היא גם ערכה את שני סרטי “קיל ביל”.

המשטרה מסרה כי עורכת הוידאו יצאה לטיול באיזור קניון ברונסון בלוס אנג’לס ביחד עם ידיד אך בשלב מסויים הם נפרדו. בסיום המסלול לא הצליח הידיד ליצור איתה קשר והזעיק את המשטרה. צוות חיפוש שכלל הליקופטר וכלבי גישוש איתר את גופתה לצד שביל הטיול בשעה 2:15 והודיע למשפחתה.

טרנטינו מדבר על מאנקה (מתוך ה-DVD של ‘חסין מוות’)

קשה לדמיין איך היינו תופסים היום את עבודתו של טרנטינו ללא יכולותיה המופלאות של מאנקה. עורכי הוידאו הם בסופו של דבר סוג של במאים שקטים מאחורי כל סרט ובמקרה של יוצר סרטים שמספר סיפורים בצורה לא-לינארית, כזה שציר הזמן שלו הוא לא כרונולוגי ועריכת הסרט מחייבת גישה מדוייקת ועדינה, תרומתה של מאנקה ליצירותיו הייתה גדולה עוד יותר.

קוונטין טרנטינו היה אמור להנחות אירוע לאנשי התעשייה ביום שישי הקרוב, אך האירוע נדחה מיידית לנוכח האירועים.