הופעה חיה, לא להרבה זמן

קבוצת פנסיונרים, מחוזקת במנהיג בן 90, עומדת להסתער בקרוב על מצעדי הפזמונים ברחבי העולם. להקת The Zimmers כוללת 40 קשישים וקשישות, שגילם המשותף הוא מעל 3,000. הלהיט המבטיח של הלהקה הוא חידוש לשיר “My Generation” של להקת The Who.

The Zimmers
The Zimmers

הכל התחיל כשמפיק בשם טים סמואלס הכין סרט עבור ה-BBC אודות מצבם הקשה של הזקיינל’ך בבריטניה. רבים מחברי הלהקה גרים בבתי אבות או סובלים מבדידות באיזור מגוריהם. למשל ג’ואן בנט, בת ה-90 ומשהו, שהקלטת השיר הייתה עבורה ההזדמנות הראשונה לעזוב את ביתה בשלוש השנים האחרונות. או וויניפרד וורברטון, בן ה-99, שתיאר את הקלטת השיר באולפני אבי רוד המפורסמים כ”היום הטוב ביותר בחיי”.

“מדובר באנשים מבוגרים שתוקעים בחזרה לחברה שדחפה אותם הצידה”, אמר סמואלס, “רצינו לקחת אותם למסע של רוק’נ’רול שיוציא מהם את מה שיש להם וגם ייתן להם בילוי נהדר”.

סולן הלהקה הוא אלף קארת’ה בן ה-90. “אני לא מאמין שזה באמת קורה. בשבילי, להקליט שיר באותו אולפן שהביטלס הקליטו, זה עניין מאוד מרגש”, אמר והוסיף: “אני מרגיש שכל החוויה החזירה אותי חזרה לחיים. הייתי תקוע בשום מקום ואני מרגיש חי שוב”.


The Zimmers עושים את הפרודיג’י

השיר הופק על מייק הדג’ס, שעבד על אלבומים עם U2 וה-Manic Street Preachers. רוג’ר דלטרי, סולן להקת The Who ובעצמו בן 63, קרא לקנות את הסינגל שיוצא היום לחנויות. הוידאו לשיר הפך כבר מזמן ללהיטיוב (עם למעלה מ-2 מיליון צפיות), וכצפוי מלהקות מתחילות, גם לחבר’ה האלה יש עמוד ב-Myspace.

הלהקה עצמה כבר הפכה לסנסציה לא קטנה. מהופעות בתוכניות אירוח מקומיות בבריטניה ועד התארחות אצל ג’יי לנו לצד ג’ורג’ קלוני. הקבוצה אף מתכננת סיבוב הופעות קצר באירופה עם עצירות בברלין, לונדון, ברצלונה ופריז. לא ברור כמה חובשים יצטרפו למסע.