אישה איבדה ביטוח חיים בגלל פייסבוק

סבתא נהנית מהחיים (ודווקא רוצה שכולם ידעו)
סבתא נהנית מהחיים (ודווקא רוצה שכולם ידעו)

אישה קנדית ששהתה בחופשה ארוכה עקב דיכאון סיפרה כי איבדה את כל זכויותיה לאחר שסוכן הביטוח של החברה בה היא מועסקת גילה תמונות שלה בפייסבוק בהן, לטענתו, היא נראית נהנית מהחיים.

במהלך השנה האחרונה, שהתה נטלי בלאנצ’ארד בחופשה ממקום עבודתה בסניף IBM בברומונט שבקוויבק, קנדה. מהדורת החדשות של הטלוויזיה הקנדית דיווחה בתחילת השבוע כי בלאנצ’ארד שוחררה לביתה לאחר שאובחנה עם דיכאון עמוק. בעקבות כך, היא יצאה לחופשה בתשלום במקביל לקבלת חבילת הטבות חודשית מענקית הביטוח Manulife.

אבל לפני מס’ חודשים משהו השתנה והתשלומים הפסיקו לפתע להופיע בדואר. כשהתקשרה בלאנצ’ארד למשרדי חברת הביטוח, נאמר לה ש-“ראינו בפייסבוק שאת יכולה לחזור לעבוד”.

התקשורת העולמית מדווחת על המקרה

לדבריה, תיאר לה סוכן הביטוח מספר תמונות שהיא פרסמה ברשת החברתית בהן היא נראית נהנית מהחיים במועדון צ’יפ’נ’דיילס מקומי, במסיבת יום הולדתה ובחופשה מלאת שמש. לדבריה, חברת הביטוח מסרה לה כי התמונות מוכיחות שהיא מסוגלת להנות וכבר אינה זכאית לשום הטבות.

בראיון לכתב אוממו, סיפרה בלאנצ’ארד כי “רק ניסתה להנות טיפה”, ע”פ עצה מרופאה הצמוד. לדבריה, הרופא המליץ לה לצאת לערבי הוללות בבר השכונתי ואף לגיחות קצרות למקומות עתירי-שמש, במטרה לשכוח את בעיותיה.

חברת הביטוח לא הסכימה להגיב בנוגע לטענות הדיכאונית המתחזה, אולם דובר החברה מסר כי אנשי Manulife מעולם לא החליטו החלטות לגבי לקוחותיהם בעקבות מידע שהתפרסם ברשתות חברתיות כמו פייסבוק.