הכתובת הייתה על היוטיוב

האינטרנט סער היום עם דיווחים על טבח בבית ספר תיכון בעיירה טואוסלה, כ-50 ק”מ מהלסינקי. לפחות שמונה אנשים נהרגו באירוע וכ-10 נוספים נפצעו. בין ההרוגים גם מנהל בית הספר. דיווחים מהאירוע סיפרו כי היורה, נער בן 18, הילך במסדרונות בית הספר כשהוא דופק על דלתות ואז יורה דרכן.

החשוד ברצח בשתי תמונות מתוך הסרטון ביוטיוב.
החשוד ברצח בשתי תמונות מתוך הסרטון ביוטיוב.

זהו המקרה הראשון מסוגו במדינה השקטה. עד כה אירעו רק אירועי דקירה בבתי הספר, ומעולם לא היו הרוגים בתקריות. המשטרה אישרה כי החשוד ניסה להתאבד ביריה בראשו וכעת הוא נמצא בבית החולים תחת אבטחה כבדה. דובר בית החולים מסר כי עדיין נשקפת סכנה לחייו. החשוד היה חבר באירגון חובבי נשק והחזיק באקדח ברישיון.


הסרטון חוזה העתידות.

בדומה לטבח שאירע בווירג’יניה טק באפריל השנה, גם כאן השאיר החשוד את כל הסימנים המקדימים באינטרנט. לפני שבועיים פתח הרוצח ערוץ ביוטיוב ומאז הספיק להעלות ולסמן 89 קטעי וידאו שונים. חלק מהקטעים נושאים שמות כמו “Just Testing My Gun” ו-“אגרסיביות אנטי-חברתית”. אחד הסרטונים, בשם “קת’רין ואני”, מציג את הנער ואת האקדח והכדורים שאיתם כנראה ביצע את הרצח.
הקטע האחרון בערוץ, שהועלה רק אתמול, נקרא “טבח תיכון יוקלה – 7.11.07”. הסרטון מכיל תמונות של בית הספר התיכון ואת הנער עצמו שהוא עומד עם אקדח שלוף מול המצלמה כשברקע מושמעת מוזיקת רוק כבד מעפנה.

העמוד של הסרטון ביוטיוב. המשיכו למטה כדי לראות.
העמוד של הסרטון ביוטיוב.

מבט בפרופיל של יוצר הסרטון, Sturmgeist89, מגלה שהוא רואה את עצמו בתור “דארוויניסט חברתי” שמתכוון “להשמיד כל מה שאני מוצא לא מתאים”. הנער מציין שהסרטים האהובים עליו הם “רוצחים מלידה” ו-“הניצוץ” ובנוסף הוא מחבב את ענייני “מונטי פייטון” והסדרה “האוס”.

אנשי יוטיוב אמנם מיהרו להוריד את הסרטון מהרשת, אבל יש מספיק אתרים זריזים שכבר הספיקו לשכפל את הסחורה הלוהטת.