יוצר וידאו ביוטיוב קיבל 30 מיליון דולר

פריים מתוך Panic Attackמפיק סרטים מאורוגוואי שהעלה וידאו קצר ליוטיוב זכה בחוזה להפקת סרט באורך מלא בסך 30 מיליון דולר (כ-113.5 מיליון ש”ח). המימון יגיע מארנקו של הבמאי סם ריימי, מי שאחראי לבימוי הסדרה המצליחה של סרטי ספיידרמן ועוד כמה סרטי אימה זניחים.

Panic Attack, קטע הוידאו שהעניק ליוצרו 30 מיליון דולר

בסרט הביכורים הקצר של פדה אלוורז, “Panic Attack”, מככבים רובוטי ענק שפולשים לעיר מונטווידאו, בירת אורוגוואי, ומשמידים כל דבר שעומד בדרכם.

למרות שהסרט נעשה בתקציב של פחות מ-300 דולרים והעובדה שאורכו 4 דקות ו-48 שניות בלבד (כולל כתוביות הסיום), הוא זכה ליותר מ-1,500,000 צפיות מפחות מחודש.

“לקח לנו בערך שנה לצלם 90 שוטים ולערוך את הסרט. כמעט את כל עבודת העריכה והאפקטים עשיתי בעצמי, בזמן שחבר שלי היה אחראי לעיצוב הרובוטים ומטוסי התקיפה”, סיפר אלוורז לכתב אוממו, “העלתי את Panic Attack ליוטיוב ביום חמישי וביום שני תיבת האימייל שלי הייתה מלאה בבקשות ליצירת קשר עם מפיקים הוליוודים. הייתי בשוק מוחלט. גם כל מי שהיה מסביבי היה בשוק מוחלט”.

החוזה עליו חתם אלוורז קובע כי עליו להפיק סרט מדע בדיוני שיצולם באורוגוואי ובארגנטינה, כשלרשותו עומד תקציב אסטרונומי, פי 100,000 מהתקציב שעמד לרשותו כשצילם את Panic Attack. לדבריו, הוא מתכוון לכתוב תסריט חדש לגמרי, שלא יתבסס על סרטו הראשון.

“אם אני השגתי מה שהשגתי רק בזכות זה שהעלתי משהו ליוטיוב, זה אומר בוודאות שזה פשוט יכול לקרות לכל אחד”, אמר וטרק עלינו את דלת הלימוזינה.