נולד להביא בננה

גורילה מעבירה ערוצים
גורילה מעבירה ערוצים

לידתו של תינוק גורילה תשודר בשידור חי באינטרנט מגן החיות של פראג, זאת במסגרת תוכנית ריאליטי המשודרת ברדיו ובטלוויזיה הלאומיים של צ’כיה היישר מגן החיות בעיר.

שידורי הטלוויזיה עוקבים החל מסתיו 2005 אחרי משפחת גורילות שנמצאים בשבי הצ’כי. בשבועות האחרונים צופים מאות אלפי צ’כים בהריונה המתפתח של קאמבה, המבוגרת במשתתפות הריאליטי, ונחשבת לשרמוטה שבחבורה. לא ידוע עדיין מי אביו של הבייבי-גורילה אבל מפיקי התוכניות מבטיחים הפתעה גדולה לקראת סוף העונה.

בואו להכיר את משתתפי התוכנית:

ריצ'ארד הגורילה

ר’יצרד, נולד ב-9 בנובמבר 1991 בפרנקפורט והועבר לפראג ב-4 בנובמבר 2003. עשה כבר שתי גורילות ויש לו ילד מאחת מהן. כשהוא עומד הוא מגיע כמעט לשני מטרים ובימים רגילים שוקל 205 קילו. אוכל כל מיני ירקות, פירות, עלים וצימוקים כשהמאכל האהוב עליו הוא אבטיח קר. מודה שהגיע לתוכנית בשביל הכסף והתהילה.

גור קיג'יוו

קיג’יוו, “אפור” בסווהילית, נולדה ב-18 במרץ 1993 בהולנד. בתחילת חייה גדלה באוסטרליה יחד עם אחותה שינדה. ב-16 באוקטובר 2003 הן עברו לצ’כיה במטרה להתפרסם. יוצאת כרגע עם ריצ’רד, שעושה גם את אחותה, שזה נורמלי ואף מומלץ אצל גורילות (וחלק מבני האדם). ב-13 בדצמבר 2004 הביאה לעולם את מוג’ה, שעדיין לא ניתן לקבוע אם מדובר בזכר או נקבה. בראיונות לעיתונות אמרה קיג’יוו כי זה לא באמת משנה לה.

גור שינדהשינדה נולדה ב-14 ביוני ב-1991, גם היא בהולנד. עברה עם אחותה לסידני והועברה לפראג ב-16 באוקטובר 2003. היא דודתו של מוג’ה. ב-1999 עברה ניתוח שבעקבותיו היא אינה יכולה להביא צאצאים לעולם, מה שמוביל לתככים ותחריותיות בינה לבין אחותה. אגב, היא מכינה אחלה עוגות בוץ.

גורילה קאמבהקאמבה היא סיפור הסינדרלה בריאליטי. נולדה ב-1972 בקמרון שבאפריקה הרחוקה. בגיל שנתיים משפחתה הותקפה ע”י ציידים שהרגו את אמה וחלק מדודיה ודודותיה. הציידים מכרו אותה ב-1995 לגן חיות בגרמניה. לפני שנה עברה לשכונה שקטה בגן החיות של פראג. בתחילה פיתחה מערכת יחסים עם הגורילה טאדהו, הקשר ביניהם נמשך מספר חודשים אבל לא התפתח מעבר ליזיזות ו-“שלום, שלום” מדי פעם. לאחר ההתאוששות מהפרידה וכמה דייטים כושלים מהאינטרנט, קאמבה נראתה מבלה עם ריצ’רד והיא צפויה ללדת, כל הנראה, את ילדו השני בימים הקרובים.

גורילה מוגהמוג’ה – נולד ב-13 בדצמבר 2004 בפראג להורים הגאים ריצ’רד וקיג’יוו והיה הגורילה הראשונה שנולדה בצ’כיה. אוהב לטפס על עצים, את אמא ואת נינט.

הסיפור מאחורי העלילה

קאמבה נכנסה להריון בחודש מאי שעבר. ריצ’ארד, הזכר השולט בקבוצה וגם מי שנבחר להיות הגורילה האהובה ביותר ע”פ סקר באתר התחרות, מסתמן כרגע כאבא של הגוריל הטרי. למרות שלא הראה יותר מדי התלהבות מהפרצוף של קאמבה בתחילת הסדרה, הוא הודה כי גילה את היופי הפנימי שלה והשניים נראו ביחד כשהם אוכלים בננות, מקבלים זריקות להגברת ההורמונים ומתנדנדים בתורות על הצמיג.

מפיקי התוכנית משוכנעים כי מי שיצפה בימים הקרובים בשידורים יוכל לראות מקרוב את לידתו של הגורילה החדש, למרות שהם אינם יכולים להתחייב על תאריך ושעה בהם צפוי להשבר שיא הרייטינג. פטרה הנזלקובה, דוברת רדיו צ’כיה, אמרה כי “אף אחד לא יכול לומר מתי זה יקרה, אפילו לא מנהל גן החיות, מדובר באירוע טלוויזיוני רב-עוצמה שחוגג את הריאליטי של החיים האמיתיים”.

רדיו צ’כיה התחייב בפני מאזיניו כי יפרוץ במבזק מיוחד ברגע שהלידה תתחיל להתרחש. גם אנחנו, ברדיו אוממו, נעביר את האירוע כולו בשידור חי.