גנב הפיקסלים

חדר האוכל במלון האבו הפופולרי
חדר האוכל במלון האבו הפופולרי

משטרת הולנד ביצעה לראשונה מעצר של גנב רהיטים שפעל אונליין.

נער בן 17 מאמסטרדם נעצר באשמת גנבת ריהוט וירטואלי מחדרים במלון “האבו”. המלון הוא למעשה אתר רשת חברתית פופולרית לבני נוער ברחבי העולם. דובר משטרת אמסטרדם אישר כי הנער מואשם בגניבת ריהוט בשווי של כ-4,000 יורו (כ-21,600 ש”ח). הגניבה נעשתה ע”י פריצה לחשבונות משתמשים אחרים.

אתר “האבו”, שהושק בשנת 2000, הוא בית מלון וירטואלי המכוון לקהילת בני הנוער. כל משתמש יכול לבנות חדר, לאפיין לעצמו דמות, להפגש ולשחק משחקים עם דמויות אחרות. כדי ליצור לעצמם עולם יותר מציאותי, השחקנים יכולים לרכוש אביזרים וריהוט לחדר המלון שלהם.

חדר הכנסים במלון, שהוקם בשיתוף פעולה עם הבושם AXE
חדר הכנסים במלון, שהוקם בשיתוף פעולה עם הבושם AXE

האביזרים נקנים מהחנויות באתר ע”י שימוש במטבע ה-“האבו”. כדי להשיג מטבעות “האבו”, המשתמשים (או הוריהם) צריכים לשלם בכרטיס אשראי אמיתי או SMS-ים למוקד החברה. ארבעה נערים נוספים, בני 15, תושאלו במהלך החקירה. הנהלת האתר גילתה כי הנערים הוסיפו לעצמם ריהוט ואביזרים לחדר האישי בקצב לא הגיוני. אחד האביזרים שנתפס היה מערכת סאונד גנובה (שמסוגלת להשמיע מוזיקה מתוך מאגר ה-MP3 לכל מי שמתארח בחדר).


ככה, למשל, נראית “הופעה” במלון בשטח שהוקם ע”י ערוץ המוזיקה הקנדי Much Music. הערוץ השתמש במשתמשי האתר לצורך שיווק מסיבי של הזמרת. המשתמשים בחרו את עטיפת האלבום, את הזמרים המלווים ואפילו את הסטייליסטים של הלהקה.

מלון “האבו” נמצא בבעלות חברת האינטרנט “סולייק” מפינלנד. דובר החברה סיפר לכתב אוממו כי לחברה יש 82 מיליון משתמשים רשומים ב-31 מדינות ברחבי העולם. לאחרונה הקימה החברה אתרים מקומיים בפנמה, אורוגוואי ו-וונצואלה. כ-75,000 משתמשים חדשים נרשמים מדי יום.

המלון נחשב לאחד האתרים הריווחיים בעולם ולאחד המקומות הבטוחים לגלישה עבור בני נוער. חברות רבות מן העולם האמיתי קונות נתחים מן המלון על מנת לפרסם את עצמן ע”י פנייה ממוקדת לגילאי 12-18.