בעלי מחשב אפל שילמו יותר על חופשות

מקינטוש חצי מקורי
מקינטוש חצי מקורי

נמאס לכם להוציא אלפי שקלים על המקינטוש שלכם? מסתבר שאתם עלולים להוציא הרבה יותר ממה שחשבתם. אתר ה-BBC חשף את העובדה שאתר הטיולים “Orbitz” מציג חופשות במלונות יקרים יותר עבור גולשים שהגיעו לאתר באמצעות מחשבי מק מאשר גולשים שגלשו באמצעות מחשבי PC.

חברת Orbitz נחשבת לאחת מחברות הטיולים הגדולות בעולם עם 1,400 עובדים, רווחים של קרוב ל-770 מיליון דולר בשנה ואחד האתרים הנצפים ביותר בשוק התיירות העולמי.

הנהלת החברה הודתה כי במחקרים שערכה נתגלה שבעלי מק יהיו מוכנים להוציא 30% יותר ללילה במלון מאשר גולשי PC. הנהלת האתר הגנה על השיטה בטענה שמדובר ב-”ניסוי” ושלכל גולש ניתנת האפשרות ליצור רשימות חיפוש משלו, שיבטלו את האפשרות להצגת מלונות יקרים יותר.

“כמובן שמדובר בשטות ולעולם לא נדרוש מבעלי מקינטושים לשלם יותר עבור אותו חדר כמו בעלי PC, שזה בדיוק הרושם שנוצר מהכתבה”, אמר ברני הארפורד, מנכ”ל האתר, “למרות זאת, כמו שבעלי מקינטושים מוכנים לשלם יותר עבור מחשבים טובים יותר, שמנו לב שקיים סיכוי של 40% שהם יזמינו מלונות ברמת 4 או 5 כוכבים, בעוד שקיים סיכוי גבוה יותר שמשתמשי PC יבחרו באופציה של המלונות הזולים. זהו רק גורם אחד מתוך רבים אחרים שנבחנים בשלב הצגת המלונות המומלצים לגולש”.