ראית את הכרומוזום של נינט?

קבוצת גוגל השקיעה 3.9 מיליון דולר ברכישת חברת ביו-טכנולוגיה בשם 23andMe. החברה הוקמה ב-2006 ע”י אישתו של סרגיי ברין, אחד משני המייסדים של גוגל (זה שיותר מכוער). מטרת החברה המוצהרת היא להקים מאגר נתונים שיאפשר חיפוש בתוך ה-DNA של גולשים.


התוכנית הזדונית של גוגל

השאיפה של החברה היא לעודד את העולם ללמוד יותר על 23 צמדי הכרומוזימים שמרכיבים כל אחד מאיתנו, ותוך כדי לקדם אפשרויות תיכנות בקוד פתוח לאפליקציות לתחום התרופות וריפוי מחלות.

אבל גוגל זה גוגל, והפרוייקט השאפתני כנראה גם יספק שירותי רשת חברתית, שיאפשר לכל אחד למצוא את הגנים שלו ולהצמיד אותם לחשבון הגוגל שלו. גולשים בעלי סוגי כרומוזומים דומים יוכלו להכיר אחד את השני ולמצוא חברים וסלבריטאים בעלי מאפיינים זהים.

למרות שזאת נראית כמו הזדמנות מצויינת בשביל גוגל להכיר אותנו יותר טוב, בהודעה לעיתונות הדגישה החברה כי הפרוייקט לא קשור לשאר השירותים שהיא מספקת. אבל יש מצב שתופיע לכם פרסומת על המצח.

[slider group=A title=”לא הבנתי. מה זה כרומוזום ואיפה מורידים?” bstyle=”display:block”]כרומוזום הוא מולקולה ארוכה ורציפה של DNA. הכרומוזומים הם הצורה שבה מופיע החומר התורשתי בכל הייצורים החיים. החומר התורשתי מצוי בכל יצור על-פני כדור-הארץ – מהנגיף הקטן ביותר, דרך חיידקים, צמחים, חרקים, זוחלים ויונקים, ועד לבני אדם – וקובע את מראהו, תכונותיו והתנהגותו של היצור, עד לפרטים הקטנים ביותר.

אפשר להוריד אותו מאבא ואמא.[/slider]