המלון הראשון בחלל יפתח ב-2012

מלון בחללGalactic Suite, החברה העומדת מאחורי הקמת מלון החלל הראשון בהיסטוריה, הצהירה הבוקר כי תהיה מוכנה לקלוט את הזמנות האורחים הראשונים כבר במהלך 2012, למרות ביקורות מצד מומחים בתחום שטוענים שהחברה לעולם לא תוכל בעמוד ביעד במסגרת הזמן והתקציב שהקדישה לכך.

ארכיטקטי המיזם The Galactic Suite Space Resort (“נופשון החלל הגלקטי”), היושבים לעת-עתה בברצלונה, מסרו כי שהייה בת 3 לילות במלון תעלה 3 מיליון יורו (כ-16.7 מיליון שקלים). המחיר כולל גם 8 שבועות של אימונים באחד מהאיים הטרופיים על כדור הארץ.

החישובים להקמת המלון הראשון בחלל (לחצו להגדלה)
החישובים להקמת המלון הראשון בחלל (לחצו להגדלה)

במהלך השהייה יהנו האורחים מזריחת השמש 15 פעמים במהלך היום ואף יקיפו את כדור הארץ כל 80 דקות. האורחים ילבשו חליפות וולקרו ויוכלו לטייל לאורך החדרים במלון כשהם מדביקים את עצמם מקיר לקיר, סטייל ספיידרמן.

יו”ר החברה, חוויאר קלארמנט, מהנדס חלל בעברו, אמר כי הפרוייקט ישים את Galactic Suite, החברה בבעלותו, בקידמת התעשייה הבתולית שטומנת בתוכה עתיד מזהיר ככל שהמסעות בחלל יהפכו לעניין שבשיגרה. “זה מאוד הגיוני לחשוב שהילדים שלך, כנראה תוך 15 שנים, יוכלו לבלות סופ”ש בחלל”, אמר קלארמנט בראיון לכתב אוממו.

אמנם הספרדי החביב הוא לא היחידי שחושב על הרווחים שיוכל לחלוב מתיירי חלל עשירים במיוחד. במדינת ניו-מקסיקו שבארה”ב מתקדמת במרץ בנייתו של “Spaceport America”, מתקן החלל הראשון שנבנה כולו בממון של חברות מסחריות שעתידות להציב מבנים מסחריים בחלל. הטייקון הבריטי ריצ’רד ברנסון הודיע כבר מזמן כי חברת תיירות החלל שלו, Virgin Galactic, תשתמש במתקן על מנת לאכסן תיירים שישתמשו בשירותיה במחיר של 200,000 דולרים לכרטיס הלוך-חזור.

הדיווח של רויטרס על המלון הראשון בחלל

Galactic Suite הספרדית, שהוקמה ב-2007, אמורה להתחיל את הפרוייקט עם תא בודד שירחף מעל כדור הארץ בגובה של 450 ק”מ ויטייל בחלל במהירות של 30,000 קמ”ש. התא יוכל להכיל עד 4 אורחים ו-2 טייסים-אסטרונאוטים בו-זמנית. זה ייקח כיום וחצי להגיע מכדור הארץ למתקן הנופש עצמו, כשקלארמנט הגדיר כ-“נופשון בהרים, רק בלי כל הצוות”.

“התיירים יגיעו לאחד מהאיים הקריביים, שם אנו בונים את מתקן השיגור ויגיעו לחלל בעזרת טיל רוסי שיביא אותם לנופש”, סיפר קלארמנט, “כשיגיעו למלון שלנו, הם יתחברו אל התא ביחד עם הטיל למשך 3 ימים וכך הם יוכלו להיות בטוחים שהטיל לעולם לא ינטוש אותם. לאחר 3 ימים הם יכנסו שוב אל הטיל, שיחזיר אותם אל כדור הארץ”.

ע”פ נתונים שהגיעו למערכת אוממו, מעל ל-200 אנשים כבר הביעו את רצונם להפוך לתיירי חלל כש-43 מתוכם כבר שילמו את המקדמה על מנת להבטיח את מקומם בטיסות הראשונות. אצל Virgin Galactic המצב מעט יותר טוב, עם קצת מעל 300 אנשים שכבר שילמו את המקדמה הדרושה.

אבל יש גם צד אחר לכל החגיגה. מומחים בתחום החלל, שחייבים תמיד להיות רציניים, אמרו שמסגרת הזמן היא בלתי אפשרית וכי לא קיים סיכוי ממשי שהטיסות לחלל אכן יתחילו להתניע בשנת 2012. בתגובה לטענות אמר קלארמנט כי “מיליארדר אנונימי חובב חלל העניק לפרוייקט סכום של 3 מיליארד דולר. ההכנות ממשיכות כמתוכנן”.