שוקר מוזיקלי

גאדג’ט חדש המשלב שוקר חשמלי עם נגן MP3 נחשף לראשונה בתערוכת טכנולוגיה בארצות הברית.

השוקר, שנקרא ברוח התקופה iTaser, כולל הארד דיסק בגודל 1 ג’יגה המושתל בנרתיק האביזר. הגאדג’ט החדש נחשף בתערוכת CED השנתית הנערכת בימים אלה בלאס וגאס. התערוכה מושכת כ-140,000 מבקרים מדי שבוע.

iTaser
iTaser

החברה המשווקת, Taser International, הממוקמת באריזונה, מוכרת את האביזר תחת הסלוגן “מוזיקה וביטחון” מתוך הבנה כי המוצר יכול לשמש את הלקוח לצרכי הנאה וביטחון בו-זמנית.

ריק סמית’, ממציא המוצר, טוען כי “אביזרים לביטחון אישי יכולים להיות גם שימושיים וגם אופנתיים”. בראיון לחדשות אוממו סיפר הבחור הצעיר כי קהל היעד של המוצר הוא בעיקר נשים. החברה מייצרת את המכשיר בשלושה עיצובים שונים – אדום, ורוד ומנומר, צבעים נשיים במיוחד וקצת פרחיים, אם אתם שואלים אותנו.

“בחורות יעדיפו לקחת את המכשיר שלנו לג’וגינג”, אמר סמית’, “בדרך כלל ההעדפה היא לקחת את האייפוד במקום שוקר, אבל עם המכשיר שלנו אנחנו משלבים את השניים יחדיו ופותרים את כל הדילמה.

רוב הבחורות לא יכנסו לחנות נשק כדי לרכוש שוקר ולכן המוצר שלנו משווק בתור נגן MP3 עם תוספות. אפילו כמה מחברות הסלולר בארצות הברית מתחילות להציע את המוצר שלנו בתור חלק מחבילה אטרקטיבית במיוחד”.

השוקר החשמלי הוצא מחוץ לחוק במכירה ליחידים בכמה ממדינות העולם, שהגדולה מביניהן היא בריטניה. למרות זאת, ב-43 ממדינות ארצות הברית המוצר עדיין חוקי. ע”פ דיווחיה האחרונים, מכרה חברת Taser International מעל ל-160,00 יחידות של המוצר החדש במחיר של כ-1,000 דולרים.

אירגוני זכויות האדם מתנגדים למוצר בטענה שהשוקרים החשמליים גורמים למותם של 150 חפים מפשע בארה”ב מדי שנה.