הנוסע בזמן נתפס בתמונה במוזיאון

הבחור שנתפס נוסע בזמן - לחצו להגדלה

התמונה שאתם רואים כאן מוצגת בימים אלה במוזיאון קנדי. השלט הקטן שלצידה מספר שהתמונה צולמה בנובמבר 1940 בעת פתיחתו המחודשת של גשר סאות’ פורק שנסגר עקב שטפונות.

לכאורה אין שום דבר מוזר בתמונה – קבוצה של אנשים עתיקים שבאים לצפות באירוע מרגש, לפחות עבורם.

בל רגע. מי זה בדיוק הבחור ההזוי בצידה הימני של התמונה? מסתבר שזהו הבחור שגורם לרשת האינטרנט לרגוש בשבוע האחרון. המשקפיים הפאנקיות, חולצת הלוגו, תספורת ההיפי ומבטו ההזוי גורמים לו להיות מאוד לא קשור לאנשים האחרים בתמונה ולעידן שנות ה-40 בכללי. הבחור נראה לגמרי כמו “Dude”, קוד לבוש שלא היה קיים עד תחילת שנות ה-70.

השמועות כי סוף-סוף נתפס נוסע בזמן בעדשת המצלמה הביאו את אתר התעלומות Forgetomori לערוך תחקיר מקיף על התמונה והאיש, שבסופו נקבעה התוצאה המאכזבת כי כל פריט שקשור לאיש אכן היה קיים בשנת 1940 וכנראה, למרות היותו מאוד מוזר, לא מדובר בנוסע בזמן.

דינוזאור מאוד מוכשר מנגן את נעימת הסרט “חזרה לעתיד”.

הדבר הראשון שעשו אנשי האתר היה לוודא שלא מדובר בפוטושופ, בדיקה שנעשית בשיטת Error Level Analysis ומגלה שינויי שכבות בתמונה. בשלב זה, התברר שהתמונה אכן אותנטית.

הלאה, מה לגבי הלבוש של הבחור? המשקפיים, כמה שהן נראות הזויות, היו כנראה בתחילת ימי הזוהר שלהם. ברברה סטנוויק, שחקנית אמריקאית, התפרסמה באותה תקופה בזכות אותם משקפיים כששיחקה בסרט הקולנוע “זהות כפולה”.

מה לגבי החולצה? כשמסתכלים על החולצה מרחוק, המחשבה הראשונה היא שמדובר בחולצות הדפס לוגו, חולצה שלא נכנסו לאופנה עד תחילת שנות ה-80, אבל אם מסתכלים מקרוב רואים שמדובר למעשה בסווצ’רט עם עיטור קדמי שמוקף בקווים עבים, כזה מהסוג שנתפר ידנית. סווצ’רט מהסוג הזה היה נפוץ באותה תקופה, ולמעשה נפוץ עד היום בקרב בוגרי מכללות.

ולסיום, שימו לב למצלמה שהברנש מחזיק. כמה מהתומכים בתיאוריית המסע הזמן ציינו שהמצלמה קטנה מדי וקומפקטית מדי יחסית לתקופה, אבל גם פה, לצערנו, מדובר באכזבה. המצלמה המדוברת היא מסוג Folding Pocket מתוצרת קודאק, שהתחילה לייצר אותה כבר בתחילת המאה ה-20.

אז מסתבר שבסופו של דבר, גם הפעם, לא נתפס הנוסע בזמן. מצד שני, מסתבר שיש לו קשר הדוק להיסטוריה של תקופתנו. אחרי הכל מדובר בברנש, אולי אפילו חצי הומלס, שככל הנראה התחיל טרנד אופנתי, ממש כפי שקרה עם איזה בחור סיני לפני מספר שבועות.