שעשועים לתקועים בשדה התעופה

וידאו ויראלי שמציג שני אנשים המסתובבים בשדה תעופה ריק השיג לאחרונה המון תשומת לב ויראלית אבל גם העלה כמה שאלות נוקבות לגבי רמת האבטחה בשדות התעופה האמריקאיים.

הקליפ הקצר, “תקועים”, פורסם באתר Vimeo ע”י משתמש בשם ג’ו איילה. “בדרכנו חזרה ממרוץ פורמולה בפאלם ביץ’, מצאנו את עצמנו מסתובבים בשדה התעופה של דאלאס אחרי שהטיסות שלנו בוטלו. הקליפ הבא מציג את מה שהתרחש באותו לילה”, נכתב בתיאור הקטע. הוידאו זכה תוך 4 ימים לכ-475,000 צפיות.

שעשועים לתקועים בשדה התעופה

במהלך הוידאו ניתן לראות את שני האנשים משתעשעים על כסאות גלגלים בזמן שאיש ניקיון מקומי תוקע בהם מבט מוזר.

הם גם זכו לנסות את מערכת הכריזה בשער של אמריקן אירליינס ואף תיקתקו על המחשב בזמן שאחד מהם עושה עמידת ידיים ברקע. לאחר מכן ניתן לצפות בקרב סבונים קצר בשירותים ובריקוד אקרובטי מרהיב על המדרגות הנעות. אבל כנראה שהסצנה שהדליקה במיוחד את הנורה האמריקאית הייתה הכניסה של השניים למסעדה סגורה, שם נראה אחד מהם כשהוא מוזג לעצמו כוס מלאה של בירה ואז שותה אותה בלגימה אחת.

בראיון לאתר Jalopnik.com, שמתמחה בתחום התחבורה המוטורית, סיפרו השניים כי הם צלמים שברשותם ציוד צילום בשווי $30,000 שמצאו את עצמם בשדה התעופה אחרי שחזרו מצילום התחרות בפלאם ביץ’.

“ללא ספק, אלו היו הרגעים הכי כיפיים מעולם שחוויתי בשדה תעופה”, סיפר צ’ן לאתר, “לא באמת התכוונתי לגנוב בירה. אחרי שסיימתי לשתות, שטפתי את הכוס והחזרתי אותה למקום. לא התכוונתי לגרום לבעיות ובטח שלא להשאיר סימנים מאחוריי. בפעם הבאה שאגיע לשם, אזמין שוב בירה ואשאיר $20 טיפ”.

דיוויד מאגאנה, מנהל יחסי הציבור של שדה התעופה בדאלאס, סיפר לתקשורת כי האירוע התרחש ב-5 ביוני ורק שני האנשים המצולמים השתתפו בו. לדבריו, למרות שלא נראים אנשי ביטחון בוידאו, שני החבר’ה נצפו במצלמות האבטחה לאורך כל הזמן. “חשוב לנו לציין שאנשי הביטחון עברו במקום מספר פעמים במהלך צילומי הקטע”, אמר מאגאנה, “בגלל שהשניים לא היוו סכנה לעצמם, לאחרים או לשדה התעופה ומכיוון שהם לא גרמו כל נזק, לא נעשה דבר כדי למנוע את מעשיהם. אגב, הם תמיד דאגו לנקות אחרי כל פעילות שעשו, כולל בשירותים”.

“הוידאו גם הציג בפנינו את הצורך לאבטח את המסעדה בצורה שוטפת”, הוסיף מאגאנה, “וזה דבר שעשינו באופן מיידי אחרי הצפייה בוידאו”. דובר שדה התעופה הוסיף כי השניים לא צפויים לעונשים כלשהם.