יוטיוב הם המצאת השנה

יוטיוב, אתר שיתוף הוידאו שנרכש לאחרונה ע”י גוגל בסכום צנוע של 1.65 מיליארד דולר, זכה בתואר “המצאת השנה לשנת 2006” של המגזין טיים. מתחרים נוספים על התואר היו חיסון שמונע התפשטות מחלה המועברת באמצעות יחסי מין ואף עלולה להתפתח לסרטן וכן חולצה מחבקת (עוד על החולצה המחבקת – בהמשך הידיעה).

הודעה מלפני המון זמן
הודעה מלפני המון זמן

המגזין טיים, שנמצא בשליטת תמנון התקשורת טיים-וורנר, ציין בכתבה כי הפופולריות הפתאומית של יוטיוב ביחד עם גדילתו המפלצתית, הרכישה של גוגל וההודאה למעשה בכישלונו של שירות Google Video שינו את החוקים לגבי המידע שגולשים מעוניינים לצרוך באינטרנט, בנוסף לדרכים בהן ניתן להשיג 15 דקות של תהילה או לחילופין לבצע יחסי ציבור (ע”ע בוראט).

בחודש ספטמבר ביקרו ביוטיוב 27.6 מיליון גולשים. האגדה מספרת שיוטיוב הפך למציאות אחרי שזוג החנאנים שהקימו את האתר חזרו ממסיבה פרועה במיוחד. הם רצו לשלוח את החומר שצילמו לכל חבריהם, אבל אז גילו שאין שירות כזה ברחבי האינטרנט כולו, ומשם העניינים התחילו להתגלגל.


סבאל’ה עושה פדיחות לעצמו

לדברי טיים, יוטיוב פשוט היה במקום הנכון ובזמן הנכון – רשתות חברתיות נהיו הדבר החם (MySpace, Digg וכל השאר), מחירי מצלמות האינטרנט צנחו והבלוגרים רק חיפשו דרך לפרוץ את גבולות הכתיבה למשהו יותר אינטראקטיבי, כמו לעשות ליפסינק ופדיחות לעצמם.

ומה הקטע עם החולצה המחבקת? בתוך החולצה יש חיישנים ואביזרים שמפעילים לחץ וחום על הגוף, ממש כמו בחיבוק אמיתי.
החולצה יודעת לעבוד עם הטלפון הסלולרי שלכם, ברגע שאחד מחבריכם שולח לכם את SMS של חיבוק, החולצה תחבק אתכם בשבילו. בשלב הבא, מכנסיים שיעשו לכם נעים.