יוטיוביזם: לעשות כושר וללמוד אנגלית

יוטיוביזםשמפו שהוא גם קונדישנר, שעון שהוא גם רדיו, אישה שגם יודעת לנהוג. כל אלה הם תוצרים של העידן המודרני, שבו הדבר החשוב ביותר הוא מולטי-טסקינג.

כשהשאלה הראשונה שנשאלת על הסלולארי המשוכלל והחדש שקנית היא כמה מגה פיקסל יש למצלמה שלו, אתה מבין שדברים הגיעו למקום קצת מוזר – רק לאחרונה יצאה כתבת מטעם Cnet למשימה בה הייתה צריכה להוכיח שה-iPhone הוא הטלפון הגרוע בעולם, מבחינת איכות שיחה, כמובן. מזל שזה הפך להיות משני.

אז מה הבעיה עם השילובים האלה? זהו, שאין שום בעיה. להיפך. אנחנו אוהבים אותם. אנחנו רוצים אותם. את השניים במחיר אחד הזה, את הגאדג’ט הזה שמתמחה בכל. אף אחד לא יקנה יותר משהו שמתמחה. בעוד שהאנושות הלכה לכיוון ההפוך מהכיוון של הרנסנס, בו שלטו אנשי האשכולות רבי הכישרונות בעולם, היום בני האדם מעדיפים להתמקד בחלקיק קטן. לא להתפרס, לא לרכוש ידע מקצועי ואישי, כי אם לקחת מקצוע אחד ולטחון אותו עד זרא.

יפניות עושות כושר ולומדות אנגלית בו-זמנית.

אבל יש, לשמחתנו, גם את היפנים, והיפנים הם מהמשלבים הגדולים שיש. מכיוון שהתרבות היפנית, כמו שלימד אותי פרופסור צביקה סרפר, היא תרבות שבנויה על הרמוניה. ואיך הרמוניה תהיה קיימת אם לא ישולבו בתוכה אריה עם כבש, וקיטקט עם תה ירוק?

טוב, מספיק עם כל הדוגמאות האלה, אני מקווה שכבר ראיתם את הוידאו משמאל. אם לא, עשו זאת עכשיו. אחרי הכל, אי אפשר לדבר על סרטון יפני מבלי ישר לרצות להקליק עליו. מה בעצם ביזארי כאן? הבחירה של הנושאים? השילוב ביניהם? הכושר? האנגלית הקלוקלת?

לא, חברים יקרים – אנחנו קלוקלים. אנחנו שמים אמת מידה של מטופשות מתחסדת, וצוחקים מכל מה ששונה. די. מספיק עם זה ודי. אפשר ללמוד אנגלית יחד עם לעשות כושר, כמו שאפשר לכתוב פוסט תוך כדי אוננות (לא שאי פעם עשיתי את זה).

הגיע הזמן שכולנו נצא מהבועה המגעילה הדביקה וחסרת הייחוד שאנחנו חיים בה, ונבין, ששילובים זה כיף. אם נתייחס לזה ברצינות נבין שלשם העולם הולך, לדברים שהם לא רק אחד אלא שניים ושלוש. בגלל זה אדם צריך לדעת כישורים ולא כישור.

דבר נוסף שהיפנים הבינו, שבעידן המודרני צריך גירויים נוספים, ושלימודים כמו פעם כבר קשים יותר על הקהל, שהתרגל למולטי מדיה. אז מה עושים? מחדשים, משנים עטיפה, נותנים ערך מוסף. אי אפשר להבין את החשיבות של התרגיל המנטלי/פיזי הזה להתקדמות האנושית, גם בתור ניסוי – ניסוי שכולם צריכים ללמוד ממנו.

זהו. אני הולך לשתות בירה ולהשתין באותו זמן – אני מקבל את הדואליות שלי, וכך גם אתם צריכים לעשות.