אופוסומית פוזלת הפכה לכוכבת

אופוסומית פוזלת בשם היידי, המתגוררת בגן החיות בלייפציג, הפכה לכוכבת תקשורת בגרמניה. האופוסומים הן חיות כיס קטנות, בגודל חתול, שגרות בטבע בצפון אמריקה ולמעשה נראות כמו שילוב של דוב קואלה וסנאי.

היידי, שעדיין לא הוצגה לקהל הרחב, זכתה כבר לשיר ילדים שהפך ללהיט ביוטיוב, צעצוע שעוצב בהשראתה ו-170,000 מעריצים בפייסבוק.

האופוסומית בת השנתיים וחצי נמצאה בסמוך למקלט לחיות בצפון קרוליינה שבארה”ב לאחר שננטשה ביחד עם אחותה, נאיירה. בחודש מאי בשנה שעברה היא נקלטה כתושבת גרמניה, אז הגיעו השניים ביחד עם אופוסום זכר בשם טדי. עובדי גן החיות מתכוונים להוציא את השליישיה לאוויר העולם בחודש יולי, עם בוא הקיץ.

רשת RTL יוצאת לחקור את התופעה

העיתון “דר שפיגל” מדווח כי היידי נהפכה לכוכבת לאחר שצלם מטעם הצהובון “בילד” נשלח למשימה משמימה במהלכה היה אמור לצלם חיות שיוצגו במתחם חדש בגן החיות של לייפציג.

הצלם קלט את האופוסומית הפוזלת והבוק שלה הפך למצרך מבוקש בתקשורת הגרמנית. סטפן לנגנר, מוזיקאי גרמני שידוע בעיקר בתחום מוזיקת המעליות, זכה להשראה וכאמור חיבר שיר קליט במיוחד (לגרמנים) שהוקלט ע”י שלוש ילדות והפך לסנסציה לייט ביוטיוב.

מומחים מטעם גן החיות מאמינים שבעיית העיניים של החיה נובעת מתזונה לקויה ממנה סבלה לפני שננטשה, עניין שהשפיע על השרירים מסביב לעיניים. “חוץ מהקטע האסתטי, זאת לא באמת בעיה”, אמרו בגן החיות, “בגלל שמדובר בחיה לילית, האופוסומים משתמשים הרבה יותר בחוש הריח מאשר בחוש הראייה”.

הדובר הוסיף כי גן החיות לא מתכוון לנקוט ב-“שיווק אקטיבי” של המחלה וכל סכום שיתרם לשיקומה של היידי יועבר לאיזה פרוייקט קרנפים בבורניאו.

דובר גן החיות מסר כי “תשומת הלב הייתה מפתיעה ובלתי מתוכננת” ובתמורה החליטו להקים אתר מידע על היידי. הדובר הוסיף כי גן החיות לא מתכוון לנקוט ב-“שיווק אקטיבי” של המחלה וכל סכום שיתרם לשיקומה של היידי יועבר לאיזה פרוייקט קרנפים בבורניאו.

גרמניה ידועה באהדתה לבעלי חיים אנושיים. בשנה שעברה, כבש פול התמנון כל פיסת מדיה עולמית לאחר שחזה נכונה את כל הנבחרת המנצחת בשמונת המשחקים של נבחרת גרמניה במונדיאל 2010. פול היה בוחר צדפה מתוך אחת משתי תיבות שהיו מונחות לפניו, כשעל כל תיבה הודבק אחד מדגלי המדינות המשחקות. התמנון הלך לעולמו 3 חודשים לאחר סיום המונדיאל ומותו תפס את הכותרות הראשיות ברחבי העולם