דג מין אללה

דג טונה שנתפס השבוע במימי האוקיינוס ההודי עורר שמחה ואושר בקרב תושבי קניה המוסלמים שכבר נוהרים בהמוניהם לעיר מומבאסה על מנת להסתכל על הדג שכבר התחיל להראות סימני ריקבון. מקורות יודעי דבר מסרו כי הסיבה לפקקי הענק היא העובדה שעל קשקשי דג הטונה המסכן מופיע פסוק מן הקוראן.

דג מין אללה
דג מין אללה

המקומיים כבר הכתירו את הדג, שמשקלו 2.5 ק”ג בלבד, בכינוי “דג הפלא”. הדג נמצא כרגע בתוך מקרר מיוחד בבית החולים המקומי כשהוא מונשם ותחת אבטחה כבדה.

בתחילת השבוע יצא לו אל הים האכזר דייג קנייתי בשם עומאר מוחמד. בזמן שהוא מעלה את הרשתות חזרה לסירתו הרעועה על מנת לבדוק את השלל, הוא נדהם לגלות שבין קשקשיו של הדג מתגלה כיתוב בערבית. מומחים לערבית שבדקו את הדג מסרו כי הכיתוב “אללה הוא הגדול ביותר מכל מברכיי” נמצא בצמוד לזנבו של הדג, שכבר לא ייטחן למאות רצועות דקיקות עמוסות שומן.

ראש המועצה לענייני אימאמים ומטיפים בקניה, הפרופסור חסאן מוחמד חסא מסר כי “ללא ספק, מדובר בפסוק מן הכתובים שבכתובים. אנו מאמינים כי אללה מעביר לנו מסרים בכל צורה אפשרית ועלינו לא רק לנסות לקרוא אותם, אלא גם לקיים אותם”.

זאת לא הפעם הראשונה שאללה שולח מסר לאנושות. בחודש מרץ האחרון נהרו עשרות מוסלמים לחנות חיות בליברפול. בחלון הראווה של החנות הוצג דג עליו שירבט אלוהים את המילים “אללה” ו-“מוחמד”.