מסעות השיכורים באמסטרדם

עיריית אמסטרדם החליטה לאשר את המשך הפעילות של הפאבים על גלגלים.

תיירים מתגלגלים
תיירים מתגלגלים

הטרנד הנוכחי בימים אלה ברחבי אמסטרדם הוא קרוניות פאבים על גלגלים. למעשה מדובר בעגלה ממונעת, שהורחבה לצורת בר ומסוגלת להושיב ולהניע כמות נכבדה של חברים.

בחודשים האחרונים צצו הברים הניידים בכל פינה בעיר, בדרך כלל תחת חסות של יצרן בירה מקומי. אולם שתי תאונות שהתרחשו בחודש האחרון בהם היו מעורבים רוכבי הברים, הביאו את מחלקת התחבורה בעיריית אמסטרדם לפתוח בחקירה לפתירת העניין.

אמש הודיע דובר העירייה כי מועצת העיר החליטה להתיר את המשך מסעות השיכורים, אך תחת כמה תנאים מגבילים – כל מפעיל פאב נייד חייב לקבל אישור מאחראי הרובע בו הוא פועל, יצומצמו שעות הפעילות של הפאבים לזמנים בהם אין תנועה סואנת ובלי קשר, על נהג\ת הפאב להיות פיכחים בכל זמן הנהיגה.

בשיחה עם כתב אוממו, סיפרה הלגה גוורצטרמינר, אחת מנהגות הפאבים, כי מדובר ב-“עבודה המושלמת בעולם. גם מכירים המון אנשים מכל העולם וגם שותים המון בירה. הטענה היחידה שלי היא שחלק מסמטאותיה היפות של אמסטרדם צרות מדי בשביל הזווית הדרושה לפניה חדה של הקורקינ הממונע, עמוס התיירים”.

המפעיל הגדול ביותר בתחום, PartyFiets,nl, מציע סיור ממסטל באורך שעתיים, כזה שמאפשר עד 22 אנשים בו-זמנית, במקביל ללגימת כ-30 ליטרים של בירות משובחות.