ולא לשכוח מצופים

חיל הים המלכותי של אוסטרליה החליט להעניק למלחיות המשרתות בצבא את האפשרות לעבור ניתוח להגדלת חזה על חשבון המדינה. מחיר הניתוח יכול להגיע לסכום של עד 10,000 דולרים אוסטרליים (כ-23,000 ש”ח). בכירים במשרד ההגנה האוסטרלי מסרו כי הם רואים את הניתוח בתור שירות הגון הניתן למלחיות בעקבות “הלחץ הפסיכולוגי” המופעל על המשרתות בצי.

שדיים נגד הרוע
שדיים נגד הרוע
אחד מהרופאים המוסמכים שקיבלו את אישור הצבא לטפל בחיילות הוא ד”ר קורוש טאווקולי מהעיר דארלינג-פוינט. בראיון לתקשורת המקומית סיפר הרופא כי שתי קצינות, בגילאי 25 ו-32, כבר עברו את הניתוח הנ”ל על חשבון הצבא. ד”ר טאווקולי סיפר כי החיילות לא סבלו מפגיעות כלשהן אך הודו שהן סובלות מ”לחץ נפשי”.

דובר מטעם משרד ההגנה האוסטרלי הודה כי הניתוחים הפלסטיים אכן התרחשו “כתוצאה מכספי הציבור”, אך רק כאשר הוכח כי מדובר בניתוח הנדרש בעקבות סיבות פסיכולוגיות או פסיכיאטריות. הדובר לא הסכים לומר כמה ניתוחים מסוג זה כבר נערכו על חשבון משלם המיסים. “ניתוחים קוסמטיים התבצעו רק למטרת שימור או שיפור מראהו של חייל או חיילת שסבלו מבעיות קוסמטיות שמנעו מהם או מהן לבצע את תפקידם כראוי. ניתוחים שנעשים למטרה קוסמטית בלבד אסורים ע”פ חוקי הצבא”.


וזה הלהיט התורן באתרי הוידאו: מצגות של חיילות ישראליות

דובר הוועד למען החייל האוסטרלי, ניל ג’יימס, דווקא הגן על ההחלטה להשתמש בכספי הציבור להליכי הגדלת חזה. לדבריו, גברים ונשים צעירים נמשכים לשירות הצבאי גם בשל יכולתו להעניק להם טיפול רפואי בחינם, כל עוד זה משפר את יכולתם לתרום לצבא. “כמו באזרחות”, הוסיף ג’יימס, “גם בצבא ישנן נשים המרגישות כי חזה קטן מדי מפריע לפעילותן היומיומית. הדבר גורם להן לתחושת אי-נוחות וחוסר ביטחון עצמי. לעיתים, ניתוח הגדלת חזה הוא כל מה שעושה את ההבדל באי-התאמתן למסגרת הצבאית הקשוחה. אנחנו לא מצפים מהצבא לחשוף את המספרים בשל צנעת הפרט. זה בדיוק כמו שאנחנו לא מצפים שהצבא יספר לנו מי עבר ניתוח אף ב-100 השנים האחרונות”.

ע”פ ד”ר טאווקולי, החלמה מניתוח הגדלת שדיים אורכת כשבועיים, בהם מושבתת האישה מכל סוג של פעילות. בלי קשר, בשנה שעברה חשף עיתון אוסטרלי בעיר בריסביין כי טבח צבאי עבר ניתוח אף על חשבון המדינה.