דשאמול פורטה

רופאים שביצעו ניתוח בתינוקת סינית נדהמו לגלות שיח דשא הצומח על דופן אחת מריאותיה.

העוללה בת עשרת החודשים, מהעיר שיואקו במזרח סין, סבלה במשך מספר ימים מבעיות נשימה. בתחילה היא אובחנה כסובלת מדלקת ריאות, אבל לאחר מספר ימים של טיפול, התינוקת עדיין לא הראתה כל סימני החלמה והסימפטומים נשארו כפי שהיו. “בשלב זה החלטנו שאנחנו לוקחים אותה לבית חולים אחר, שנחשב לטוב יותר, בעיר הבירה גֶ’נְגְג’וֹאוּ”, סיפר האב ממשפחת האן המכובדת, שצאצאיה מהווים כ-91% מתושבי סין. מסתבר שההחלטה הייתה נבונה.

תינוק לוקח לריאות
תינוק לוקח לריאות

כשניגשו הרופאים אל התינוקת בבית החולים של אוניברסיטת זיאנגזו, הם הצליחו לאבחן כי התינוקת סובלת ממחלה הזויה בשם פיופנומוטריאקס (אל תשאלו אותנו איך אומרים את זה בעברית, אפילו בוויקיפדיה אין ערך כזה). למרות הגילוי, מצבה של התינוקת עדיין לא השתפר בזכות התרופות החדשות שניתנו לה.

לבסוף, בצעד נואש, החליטו הרופאים לבצע ניתוח חזה בפעוטה. במהלך הניתוח, נדהם הצוות הרפואי לגלות משהו שלא ממש אמור להיות שם. “הופתענו למצוא 3 ס”מ של דשא שגדלו על הריאה הימנית של הפעוטה”, סיפר לי קון, המנתח הראשי ואשף הקונג-פו.
בהחלטה דרמטית החליטו הרופאים להסיר את הדשא מגופה של התינוקת, שכבר מראה סימני החלמה מהירים. ההורים סיפרו כי הדשא הוא מאותו סוג שנמצא בחצר ביתם, היכן שהפעוטה משחקת לעיתים קרובות. לא שיש לה יותר מדי עם מי לשחק, תודות לחוק הסיני המגביל כל משפחה לילד אחד בלבד.

הרופאים סיפרו להורים המודאגים כי ייתכן שזרעי דשא נישאו ברוח, העלו זכרונות, ונשאבו לתוך אפה של התינוקת ומשם אל מערכת הנשימה. ככל הנראה, הזרעים מצאו כר מצויין להתפתחות על דופן הריאה. בכל מקרה, ההורים היו גאים לשמוע שזאת הפעם הראשונה שמקרה כזה מתועד בהיסטוריה.


עוד פאדיחות שתינוקות עושים