נודיסטים מחוץ לחוק

קנברה, אוסטרליה – אוסטרלים חובבי שמש הגיבו בעצבנות להצעה שהועלתה בפרלמנט בשבוע שעבר הקוראת לאסור על שיזוף בעירום במדינת ניו סאות’ ווילס.


הדיווח של רויטרס על השערוריה

הכומר פרד נייל, חבר פרלמנט נוצרי שידוע בדיעותיו השמרניות, הצליח לזכות בקולותיהם של מספר פוליטיקאים בכירים במדינה שקראו לחוקק חוק האוסר על אזרחים ותיירים להשתזף בעירום בחופי המדינה. אם יעבור החוק, הוא יחול גם על העיר סידני ועל חופיה, שחלקם מפורסמים ביופיים ברחבי העולם.

“החוק צריך להיות ברור. אנו חייבים לאסור חשיפת שדיים בחופי המדינה”, אמר דוברו של נייל לכתב אוממו. פול גיבסון, חבר פלרמנט שמשתייך למחנה השמאל סיפר בראיון לעיתון ה”דיילי טלגרף” כי קיבל פניות ממספר משפחות שטענו שהמשתזפים בעירום מפריעים להם מאוד בזמן שהותם בחוף.

פרסום הידיעה הביא את העם האוסטרלי לנקודת רתיחה. במהלך השבוע האחרון הוצפו קווי הטלפון של תחנות הרדיו בגדודי משתזפים שהתקשרו למחות על הרעיון. לין פיטרס, יושבת ארגון הנודיסטים בבירה קנברה, אמרה בראיון לתחנת הרדיו המקומית כי אוסטרליה תהפוך ל-“גן עדן ליפי נפש” במקרה הבלתי סביר שהחוק אכן יעבור.

חוף נודיסטיםהאוסטרלים, שידועים בחיבתם לקרני השמש, החלו במנהג השיזוף בעירום עם פרוץ המהפכה ההיפית בשנות ה-60. חופי נודיסטים מותרים ע”פ חוק בכל רחבי אוסטרליה, למעט במדינת קווינסלנד הטרופית.

אך עם התענוג, בא גם הסיכון. באוסטרליה קיים השיעור הגבוה ביותר של חולים בסרטן העור. קמפיין חדש ובוטה במיוחד, שיצא לאחרונה מטעם הממשלה, מזהיר את המתרחצים כי “אין שיזוף בטוח”.

דוברת מטעם שירותי הבריאות של מדינת ניו סאות’ ווילס סיפרה לנו כי ההחלטה לאסור את השיזוף בעירום היא מעט מרחיקת לכת עבור מרבית חברי הפרלמנט: “איננו רוצים ללכת בדרך החלקלקה של איסור פעילויות שכאלה. מה יהיה השלב הבא? איסור על הנקה?”, אמרה בעוד היא מקפצת בין הגלים.

זאת לא הפעם הראשונה שהנודיזם מעורר עניין ציבורי נרחב. בעבר דיווחנו באוממו על משבר שפרץ בין גרמניה לפולין תודות לעשרות נודיסטים שפלשו לחופים.