מס גולגולת

אופנוע עצמות
אופנוע עצמות

בית משפט גרמני החליט להעניק לאדם מסויים סכום של 3,000 יורו (כ-16,880 ש”ח) לאחר שהגיש תביעת פיצויים בעקבות מקרה בו הוסר חלקו העליון של ראשו והוחלף בחתיכת פלסטיק, זאת בעקבות תקלה במהלך הניתוח.

מתחקיר שנערך בבית החולים בעיר קובלנץ’ במערב גרמניה התברר כי לקראת החלק הקריטי של הניתוח, הסירו הרופאים את החלק העליון של הראש והניחו אותו בתוך מקרר, כך סיפרו העדים במשפט שעורר עניין רב בתקשורת המקומית.

בשל תקלה במקרר, חלק הגולגולת לא נשאר בטמפרטורה מספיק קרירה. מאוחר יותר התברר כי חלק מהרקמות הלכו לעולמן ולא ניתן לחבר מחדש את כל החלקים. בהחלטה של רגע, החליטו הרופאים להתקין פרוטזה מפלסטיק תסתום את הראש הפתוח.

לאחר שהתעורר המנותח, הוא החליט להגיש תביעה כנגד בית החולים בסך של 20,000 יורו (כ-112,580 ש”ח). לטענתו, הפרוטזה גורמת לו לכאבי ראש, משפיעה על יציבותו וגורמת לו להיות רגיש במיוחד לשינויי מזג האוויר.

לאחר התייעצות עם מומחים בתחום, החליט בית המשפט כי המנתחים אכן אחראים לאי-הנוחות שנגרמה לאיש, אבל לא אחראים לכך שאיבד חלק מגולגולתו. לפי דעת בית המשפט, סכום של 3,000 יורו הוא “המתאים והראוי ביותר”. דובר בית המשפט אמר כי המומחים טענו כי “הפרוטזה טובה יותר מהגולגולת המקורית”.

זהירות!
שימו לב: הוידאו הבא בעייתי וייתכן שתסבלו מטראומה קלה אחרי שתצפו בו!

הוצאת מוח מראש אדם במהלך ניתוח לאחר המוות.