דרושה: צ’יינה גירל

מנהלת האולימפיאדה בבייג’ין החלה בחיפושים אחרי נשים המעוניינות להעניק מדליות בטקסים שילוו את אולימפיאדת 2008. לפני שאתן רצות לפקסס קורות חיים, שימו לב שיש רק קץ’ אחד קטן – אתן חייבות להיות גבוהות ורזות כדי להגיש מועמדות.

ע”פ התיכנון, מאות נשים צעירות יגוייסו לעבודה בהתנדבות למשימות יצוגיות כמו הענקת מדליות והנפת דגלי המנצחים במשחקים האולימפיים, שיתקיימו לראשונה בסין וייפתחו בקול תרועה ב-08.08.08.

נערות סיניות מתאמנות בשירת ההמנון באודישנים לתפקיד הענקת המדליות.
נערות סיניות מתאמנות בשירת ההמנון באודישנים לתפקיד הענקת המדליות.

לצורך גיוס העובדים, הציבו המארגנים מספר תנאים קפדניים במיוחד. “יש לנו כמה תנאים ודרישות מאוד ברורים”, הסביר זאהו דונגמינג, מנהל אגף פעילויות התרבות בוועדת המשחקים האולימפיים של בייג’ין. “קריטריון הגובה חשוב לנו ביותר. בגלל שהנשים יצטרכו להעניק את המדליות לאתלטים, הגובה שלהן חייב להיות בין 1.68 ל-1.78 מטרים, שזה קצת מעל הממוצע הסיני”.

למרות שאין תנאי לגבי המשקל, רמז זאהו כי: “באופן כללי, אסור לנשים להיות יותר מדי שמנות. הן צריכות להראות טוב. אסור שהן יהיו כבדות מדי. האמת היא שאנחנו לא סתם דורשים את זה”, סיפר זאהו לכתב אוממו, “אנחנו רוצים שהמדים שהכנו לקראת האירוע יראו טוב על המתנדבות”.

במודעות, שפורסמו בתקשורת ברחבי המדינה, ביקשו המארגנים כי הפונות יהיו נשים בגילאי 18 עד 25, עם עדיפות ברורה לסטונדטיות מן המניין.
אבל הסינים לא מסתפקים רק ביופי. “זה לא מספיק שתהיה למתנדבת רק הופעה יפה, הן גם צריכות להיות בכושר בריא כדי לעבור את האימונים לקראת הטקסים. בנוסף, אנו דורשים שתהיה להן הבנה ברורה של הרוח והתנועה האולימפית”.

המשחקים האולימפיים בביג’יין כבר מעוררים בעיות, הרבה לפני שהתחילו. מספר לא-קטן של אירגונים קוראים להחרמת האולימפיאדה הקרובה בשל סיבות כמו סירובה של סין להעניק עצמאות לטיבט, הפרה מסיבית של זכויות אדם במדינה, זיהום סביבתי חמור והתעקשותם של הסינים להעניק כסף ונשק לרודן עומאר אל-באשיר, שליט סודאן, הטובח בבני עמו לאורך 19 השנים האחרונות. בנוסף, דווח בתקשורת כי ממשלת סין פינתה 300,000 סינים עניים מבתיהם כדי לפנות מקום לבניית המתקנים האולימפיים.