רוסיה התנקשה בנשיא פולין?

שבועיים בדיוק מאז התרסקות מטוס הטופולוב בה נהרגו נשיא פולין, רעייתו, רמטכ”ל הצבא וצמרת השלטון ביער סמולנסק שברוסיה, רוחש האינטרנט בשמועות שמדובר בחיסול מתוכנן היטב של הרוסים.

הפיצוץ הגדול החל כאשר וידאו, שהועלה ליוטיוב לפני שבוע, מראה באופן מובהק כי מדובר בחיסול שבוצע היטב. בוידאו נראים ניצולים מהמטוס, שמוצאים להורג ע”י חמושים מסתוריים שהגיעו לזירת האסון. בנוסף, נשמעת בוידאו סירנה מפחידה שמקורה אינו ידוע. במקביל לכל העניין, דיווחים בפורומים שכבר הוכיחו את אמינותם בעבר מספרים כי הצלם, שהיה בין הראשונים שהגיע לשרידי המטוס, נפצע ע”י אותם חמושים בזירה. לאחר שהועבר לבית החולים מקומי, מישהו שם דאג לסיים את העבודה ודקר אותו למוות.

האם רוסיה חיסלה את נשיא פולין?

מערכת היחסים העכורה בין רוסיה לפולין לא הייתה סוד גדול בקהילה האירופית וקצ’ינסקי, נשיא פולין, ופוטין, נשיא רוסיה, היו ידועים בתור אויבים מרים.

ולדימיר פוטין. רוצח?

הרוסים מבחינתם מכחישים כל קשר לאירוע ומוסרים כי “אין קשר בין הצילומים לבין רציחתו של האיש”.

כמובן שהתירוץ הקלוש הזה לא מספק את אנשי הרשת, שממשיכים לחקור באינטנסיביות את מה שנראה שעומד להפוך לאחד ממקרי ההתנקשות הגדולים בהיסטוריה.

גם העובדה שפוטין היה סוכן קג”ב ידוע לשמצה בעברו ושהוא זה שהחליט למנות את עצמו לראש צוות החקירה מוסיפה קונספירציה למדורה.

ביום ראשון האחרון נערכה הלוויית הענק בכיכר קרקוב בפולין. יותר מ-100,000 פולנים הגיעו להפרד מ-96 ההרוגים באסון סמולנסק ולציין את סיום שבעת ימי האבל. חקירת האירוע עדיין בעיצומה.