מחקר: אלכוהול טוב לסקס

מחקר חדש מגלה כי מיליוני נשים ברחבי העולם חייבות לשתות אלכוהול לפני שהן מקיימות יחסי מין מהסיבה הפשוטה שהן מרגישות לא בנוח עם הגוף שלהן, כך מדווח הבוקר עיתון ה-Times היוצא בלונדון.

כמעט מחצית מהנשאלות במחקר הודו שהן מעדיפות סקס תחת השפעת אלכוהול מכיוון שהוא עוזר להן לשחרר מעצורים ולהיות יותר הרבה יותר נועזות במיטה.

אחת המשתתפות במחקר
אחת המשתתפות במחקר

המחקר, שנערך בבריטניה בקרב 3,000 נשים בגילאי 18 עד 50 מרחבי העולם, גילה כי אישה ממוצעת שוכבת עם 8 גברים, אבל הייתה שיכורה לפחות עם חמישה מהם. בשני מקרים מתוך החמישה, לא זכרה הנשאלת את שם הגבר כבר בבוקר למחרת.

עוד עולה מהמחקר כי 75% מהנשים טענו כי שהן מרגישות הרבה יותר יפות אחרי כמה משקאות (לעומת 100% מהגברים שחושבים שנשים הרבה יותר יפות אחרי כמה משקאות). 40% מהנשים אמרו כי הן תמיד חייבות להיות מעט שיכורות כשהן שוכבות עם גבר בפעם הראשונה. אולם לדעת החוקרים, ההפתעה הגדולה ביותר הייתה כאשר גילו כי לא פחות מ-48.5% מהנשים תמיד מעדיפות את הסקס שלהן כאשר הן תחת השפעת אלכוהול.

המחקר גם מצא כי 75% היו מעדיפות לשתות לפני שהן נכנסות למיטה עם החבר הקבוע או הבעל. 6% מהנשים הודו היו כי מעולם לא קיימו סקס כשהן לא תחת השפעת איזשהו סוג של אלכוהול.


אישה שיכורה עולה לבמה ומציתה את עצמה. ואז יש זיקוקים.

יותר מחצי הנשים במחקר הסכימו לטענה כי “השתייה היא חלק מתהליך הדייטינג” ולכן החיבור בין הדייט לסקס-שיכורים הוא הגיוני ואף רצוי. בנוסף, 14% מהנשים שנמצאות כרגע במערכת יחסים אמרו כי לא יכנסו למיטה עם בן הזוג כל עוד לא שתו כמה כוסות טובות של יין.

קת’רין לייקלנד, יוזמת המחקר, אמרה בראיון לכתב אוממו כי “התוצאות מוכיחות כמה הנשים היום הן חסרות ביטחון. העובדה שאלכוהול משחק תפקיד כל כך חשוב במערכות היחסים מדגיש את העובדה שנשים מעוניינות לתת לעצמן חיזוק לאגו כשזה מגיע לשלב חדר המיטות”.

“למרות שרוב הנשים טוענות שאלכוהול הוא חלק בריא בתהליך החיזור, אחוז גדול מהן לעולם לא יעיזו להכנס למיטה ללא חיזוק פסיכולוגי דרך בירה או יין. הבעיה היחידה היא שנשים רבות נוטות לאבד שליטה במצבים כאלה, מה שמוביל להמון סטוצים מיותרים ויותר מדי הריונות לא רצויים”.