הגרמנים נגד רובין הוד

רובין הוד גרמני מתקשר למערכת אוממו
רובין הוד גרמני מתקשר למערכת אוממו

משטרת גרמניה מנהלת מצוד אחר קבוצת רובין הודים שגונבת אוכל ממסעדות יוקרה ומחלקת אותו לעניים. הרובינים האנרכיסטים, שלובשים חליפות סופרמן בזמן הפשיטות, נצפו לאחרונה במסעדות יוקרה באיזור המבורג.

שיטת הפעולה שלהם פשוטה: הם פורצים לתוך המסעדה, מעמיסים כל טוב מהמבחר העשיר ולפני עזיבתם מעניקים זר פרחים לאחראי המשמרת. על פי עדי ראייה שנכחו במקום, אנשי החבורה מעדיפים מאכלים אתניים כמו קובה ובורגול, אבל דואגים לקחת גם מבחר דגים ושמפנייה לדרך. באחת הפעמים הם אף השאירו מכתב בו נכתב: “בלי היכולת של גיבורי העל, אנשים רגילים לא יוכלו לשרוד בעיר של מיליונרים”. בפעם אחרת, הם רוקנו שולחנות שלמים של אוכל לתוך שקים בעוד חבריהם מחזיקים שלטים עם הכיתוב: “השנים השמנות נגמרו”.

בהצהרה של הקבוצה שפורסמה באינטרנט נאמר כי השלל חולק לאזרחים העניים ביותר בגרמניה, הסובלת לאחרונה מגידול משמעותי באבטלה. הקבוצה אף הפיצה כרטיסי קולנוע מזוייפים כדי שהעניים יוכלו להנות מסרטים וגם חילקה עלונים המסבירים איך לעבוד על פקחי הרכבת התחתית.

דובר המשטרה הגרמנית, פרנץ שטאזי, לא התלהב מהרעיון. “יש בערך 30 אנשים בקבוצה שחושבים שהם רובין הודים, אבל לא זה באמת משנה מה הסיבות שלהם. בסופו של דבר הם פשוט גנבים”.