הרסו לה את הספייס

שועלי מסיבות
שועלי מסיבות

כשאיליין בל, מורה ואם לארבעה מבריטניה, עמדה לעזוב את ביתה ללילה אחד לטובת חופשת חג הפסחא, היא ביקשה רק דבר אחד מרייצ’ל, בתה בת ה-17: “אל תביאי חברים הביתה”.

כמנהגם של בני נוער, הסכימה רייצ’ל לבקשת אמה הדואגת וניגשה לפרסם מודעה באתר ה-MySpace שלה, בה היא מזמינה את חברותיה למסיבה באותו לילה. הכותרת של האירוע הייתה: “Let’s trash the average family-sized house disco party” או בתרגום קל: “בואו נחריב את הבית הממוצע בעזרת מסיבת דיסקו”.

הבית שהוחרב ב-MySpace
הבית שהוחרב ב-MySpace

בעזרת כוחם של ה-MySpace והמסנג’ר, התחילה המודעה לתפוס תאוצה ברחבי האינטרנט ומספר שעות לאחר מכן הופיעו כ-200 בני נוער בפתח הבית המסכן כשהם מתודלקים במגוון סמים ומחפשים את המנה היומית של האלכוהול והסקס. הבית, הכולל 4 חדרי שינה ועלותו כמיליון וחצי שקלים, ספג נזקים שמוערכים ב-150,000 שקלים. חלק מהאורחים נסעו באוטובוס כ-150 ק”מ רק כדי להגיע למקום.

דיווחים בעיתונות הבריטית מסרו כי מערכת הקולנוע הביתית, הטלוויזיה ושאר חפצים אלקטרוניים נמצאו זרוקים במחסן אחרי שהועברו לשם לצורך הקמת רחבת הריקודים במרכז הסלון. בירה, יין וסיגריות נשפכו על כל הרצפות, המדרגות והמצעים. כל הריהוט בבית הושחת וחלקים נרחבים מהשטיחים הובערו באמצעות בדלי סיגריות. כסף מזומן ותכשיטים נגנבו, מנורות נותקו מהתקרה ודליים של קיא הושארו ברחבי הבית. גם שמלת הכלולות של האם, שנשמרה באיכסון במשך 20 שנים, זכתה למנת השתן שלה.

הזמנה למסיבת MySpace
הזמנה למסיבת MySpace

האם איליין, בת ה-48, שלה עוד שלושה ילדים בגילאים 13, 11 ו-9, אמרה: “רייצ’ל תמיד הייתה מוקפת בעשרות חברים. אני זוכרת שהדבר האחרון שעשיתי לפני שיצאתי לחופשה היה לטאטא את הבית, כדי שנוכל לחזור למשהו נקי ומסודר. מה שהאנשים האלו עשו הוא לא ייאמן, הוא אנסו לי את הבית. השכנים אמרו שראו אותם רוקדים בגינה כשהם לובשים את הבגדים שלנו”.

מסתבר שבני הנוער שהגיעו לאירוע נהנו ממה שנקרא “Skins Party”, שזה למעשה רייב ביתי המושפע מהסדרה הפופולרית “Skins” המשודרת בימים אלה בבריטניה ומספרת את סיפורם של שבעה בני נוער בעיר בריסטול. הסדרה נחשבת לפורצת דרך בההתייחסות לצופה. היוצרים משתמשים בשירים, לוגואים ותסריטים הנשלחים אליהם על ידי צעירים מרחבי המדינה ומשתפים אותם באופן פעיל בסדרה. רוב העלילה מתבססת על חייהם הסוערים של השבעה הכוללים מסיבות, סקס וסמים. על פי יוצריה, הסדרה מבוססת כמעט כולה על סיפורים אמיתיים.

אחד השכנים, מורק קלסון בן ה-45, אמר: “זה היה תוהו ובוהו. בשעה 2 לפנות בוקר רוב הרחוב כבר צילצל למשטרה. הילדים האלו הגיעו עם שקי שינה במטרה להשאר שם בלילה. מוניות הגיעו בכל רגע כשהן מביאות ולוקחות צעירים שיכורים”. בשעה 4 לפנות בוקר פרצה המשטרה לתוך הבית וסגרה את העסק.

מיד לאחר שהופיעה המשטרה, נמלטה רייצ’ל מהמקום ובילתה את הלילות האחרונים כשהיא מתחבאת אצל חברה בזמן שבני משפחתה נאלצו למצוא דיור חלופי באמצעות סוכנות הביטוח. שלשום, מול מצלמות הטלוויזיה, ביקשה הנערה סליחה על כל האירוע. למרות זאת, ובהסכמת האם, עצרה המשטרה את רייצ’ל בת ה-17 והיא נאשמת בהפרעה לסדר הציבורי.


וידאו מהאירוע