שלום, נתנו לך 109,000 ש”ח בטעות

אישה שעבדה כמלצרית באירועים שאירגנה אוניברסיטת נוטרדאם שבאינדיאנה אמרה שהרגישה ש-“הגיע יום המזל” כאשר גילתה שקיבלה תוספת למשכורת בסך 29,387 דולר (כ-109,000 ש”ח). בימים אלה דורשת האוניברסיטה בחזרה את הסכום, שהאישה כבר הספיקה לבזבז במסע קניות מטורף.

עוד דברים שאפשר לעשות עם כסף
עוד דברים שאפשר לעשות עם כסף

שרה גאספר סיפרה בבית המשפט, אחרי שנתבעה ע”י האוניברסיטה, שחשה ש-“סוף סוף קרה לי משהו נפלא בחיים” כשפתחה את תלוש המשכורת שלה ב-17 באפריל וגילתה תוספת על שעות נוספות בסך של 29,387 דולרים. לטענתה, התקשרה שלוש פעמים למזכירות בית הספר על מנת לברר את העניין, אולם שיחתה מעולם לא נענתה. “בשלב זה”, סיפרה גאספר, “לקחתי את עצמי, שילמתי את כל החשבונות וקניתי לעצמי אוטו חדש”.

האוניברסיטה, מצידה, טוענת כי מדובר בסה”כ בטעות הקלדה וגאספר הייתה אמורה לקבל תוספת בסך 29.87 דולרים בלבד. עורך הדין מטעם האוניברסיטה טען בתחילת המשפט כי גאספר מעולם לא ניסתה ליידע את אנשי האוניברסיטה בעניין ובמקום זה ניגשה מיידית לבזבז את הכסף, למרות שידעה שהוא מעולם לא היה שייך לה. עורך הדין החלקלק טען כי המזכירות גילתה את הטעות הטכנית בחודש מאי ומיד יידעה בעניין את גאספר, שסירבה בתוקף להחזיר את הכסף. אחרי קריאה מיותרת של עשרות עמודי התביעה, גילה כתב אוממו כי האוניברסיטה מאשימה את גאספר בזיוף, מרמה וב-“התעשרות שלא בצדק”.

בכתב ההגנה טוענת גאספר, שכמובן כבר פוטרה מעבודתה, כי היא סובלת מדיכאון ונמצאת במצב של פחד כתוצאה מ-“הכוח” של אוניברסיטת נוטרדאם. “אם הייתה כאן טעות, אז הטעות היא שלהם”, סיפרה גאספר בדמעות בבית המשפט, “הבעיה היא שעכשיו אני נדרשת לשלם על הטעויות שלהם”.