בציפורני ההתמכרות

גורדון בראון, ראש הממשלה הבריטי, אחד הסלבים שמכור ללעיסת ציפורניים.
גורדון בראון, ראש הממשלה הבריטי, אחד הסלבים שמכור ללעיסת ציפורניים.

מכון הגמילה הראשון בעולם לטיפול באוכלי ציפורניים ייפתח בחודש הבא בעיר ואנלו שבהולנד.

מנהל המכון, ריימונד ואן אייב, סיפר כי הוא וצוותו המציאו מתקן חדש שיהפוך את אכילת הציפורניים לבלתי אפשרית.
“זהו המקום הראשון בעולם שיטפל בבעיה המאוד רצינית הזאת”, הוא הסביר, “אנחנו מצפים למבול של קליינטים מרחבי העולם”.

ההולנדי החביב סיפר שבחינות ובדיקות קודמות הביאו תוצאות של כמעט 100 אחוזים. לדבריו, מטופלים שייכנסו למכון הגמילה יוכלו להפטר מההרגל המציק בתוך ארבעה שבועות. “הבדיקות שעשינו על אנשים שהסכימו להתנדב לניסוי העלו כי 98 אחוזים הפסיקו לאכול את הציפורניים שלהם. רק 2 אחוזים חזרו לבלוע ציפורניים בין ארוחה לארוחה”.

סקרים שנערכו בעבר גילו כי בהולנד יש כ-2 מיליון לועסי ציפורניים באופן קבוע. הסקר גילה כי 15 אחוזים מהלועסים הם מבוגרים, 33 אחוזים הם ילדים קטנים ו-45 אחוזים הם מתבגרים שחושבים שזה-מה-זה מגניב.

רוב המכורים לציפורניים מנסים שיטות רבות כדי להפסיק את ההרגל. אחת השיטות הידועות היא מריחה של לק לציפורניים בטעם טבסקו שמזעזעת את חוש הטעם של לועס הציפורניים. שיטה נוספת, ברוח הסאדו-מאזו, היא לבישת גומייה מסביב למרפק. בני משפחה וחברים אמורים למשוך את הגומייה ולהטיח אותה בחוזקה על זרועו של המכור בכל פעם שהוא מתקרב לציפורניים. חלק מהמכורים הקשים עוברים טיפולים אורתודנטיים מיוחדים שמביאים אותם למצב בו השיניים לא יכולות ללעוס את הציפורניים.

לפי הדוקטור המלומד, כל השיטות הביזאריות האלה כבר שייכות לעבר. לקוחות המכון מקבלים מכשיר מיוחד שמוצמד לידיהם. המכשיר מאפשר להם להמשיך בפעילות היום-יום עם הידיים, אבל באותו זמן מונע מהם להתקרב לציפורניים. בנוסף זוכים המטופלים לליווי צמוד של הצוות וטיפולים פסיכולוגיים פה ושם.


חתול אוכל ציפורניים. שיהיה.