הילטון ניגריה

קטע וידאו סלולרי, המכיל שחקנית מפורסמת במהלך סצנת סקס נועזת, מסעיר השבוע את ניגריה. הקטע הוביל להפגנות מטעם הציבור המוסלמי במדינה ואף הביא את ראשי תעשיית הסרטים הניגרית לקריאת חרם על השחקנית בעקבות “הופעתה המביישת”.

מאחורי הקלעים של הקולנוע הניגרי.
מאחורי הקלעים של הקולנוע הניגרי.

כתב העיתון המוביל במדינה, “דה ניגריה לידרשיפ”, מספר כי קטע הוידאו, באורך שמונה דקות, צולם למטרות פרטיות ע”י חברה הנוכחי של השחקנית באמצעות טלפונו הסלולרי. הקטע מראה את הזוג עירומים כביום היוולדם כשהם מקיימים יחסי מין. השבוע החל הוידאו לתפוס פופולריות והועבר למאות-אלפי מכשירים במדינה השמרנית-יחסית.

“זאת הפעם הראשונה שחשיפה כזאת מתרחשת בקרב אוכלוסיית האוסה-פולאני”, מספר העיתון. האוסה-פולאני הוא שם כולל לשני שבטים ענקיים הכוללים כ-50 מיליון בני אדם. בצפון ניגריה מתגוררים כ-10 מיליון מבני השבטים, שעוסקים בעיקר בעיבוד עורות ובמלחמות אחד עם השני. בני שבט האוסה-פולאני ידועים בשליטתם בפוליטיקה הפנימית של ניגריה ובהיותם אחד השבטים הותיקים והגדולים ביותר באפריקה.

אנשי דת מוסלמיים גינו מכל כיוון את קטע הוידאו. מרבית תוכניות הרדיו במדינה העלו מאזינים כדי להתלונן על הקטע ולקלל את תעשיית הקולנוע המתירנית מדי לטעמם של חלק מהתושבים. העיתון גם מוסיף כי בעקבות התפרצות הסיפור, השחקנית המדוברת ירדה למחתרת.

תעשיית הקולנוע המקומית, הידועה בכינוי “נוליווד”, מצליחה מאוד בניגריה. התעשייה נחשבת לפרימיטיבית מעט בעיניים מערביות, מאחר שכמעט כולה נעשית ע”י מצלמות חובבים. רוב העוסקים בתחום מתגוררים בדרום ניגריה, אזור נוצרי ברובו, שנחשב לפחות קיצוני מהצפון המוסלמי. בשנים האחרונות החלה להתפתח תעשיית הוידאו בשפת האוסה, מה שהביא לביקוש נרחב בצפון המדינה.
בעקבות שערוריית קטע הסקס, החליטה אגודת הקולנוענים שבמחוז קאנו הצפוני להחרים 17 שחקנים. לפי דעת החברים בה, השחקנים ברשימה גררו את התעשייה ל”מצב מביש”. 17 השחקנים אמנם לא קשורים לקטע עצמו, אבל הם כן נחשדים ב”מעשים בלתי מוסריים” כמו השתכרות וניאוף.

קאנו הוא אחד מתוך 12 המחוזות שהכניסו לחוקיהם את ה”שריעה”, הדין הדתי המוסלמי. בשנת 2000, כאשר נכנסו לתוקף החוקים הנוקשים, התחזקה מאוד המתיחות בין הרוב המוסלמי והמיעוט הנוצרי בצפון המדינה ואלפים נהרגו בהתנגשויות בין הגורמים. עכשיו כולם מחפשים את השחקנית. שיהיה לה בהצלחה.


זוג מצלם קלטת סקס, עד שהבחורה מתיישבת במקום הלא נכון.