בנק הזרע: חלאס עם הג’ינג’ים

לקוח מבצע הפקדה בבנק הזרע

בנק הזרע הגדול בעולם החל לסרב לתרומות זרע מזכרים ג’ינג’ים לאחר שהסתבר שקיים ביקוש מועט במיוחד לסוג כזה של זרע, כך מדווח הבוקר עיתון ה-Telegraph הבריטי.

אולה שו, מנהל חברת Cryos, בנק הזרע הפרטי הגדול בעולם הממוקם בדנמרק, סיפר בראיון לעיתון מקומי כי בשנים האחרונות הוא מוצא את עצמו מוצף בתרומות, עובדה שמאפשרת לבנק להיות בררן יותר בשלב בחירת התורמים.

“יש לנו יותר מדי ג’ינג’ים יחסית לביקוש”, סיפר בראיון, “בדרך כלל לא קיימת עדיפות לזרע ג’ינג’י, חוץ מאשר במקרים בהם בן הזוג העקר הוא בעל שיער ג’ינג’י או כאשר לאם חד הורית יש העדפה לצאצא ג’ינג’י. מבדיקה שעשינו לאחרונה, גילינו כי מקרים כאלה הם נדירים, ובמיוחד הסוג השני שתיארתי”. מר שו ציין כי אם כבר מגיעה דרישה לתורם ג’ינג’י, רבים הסיכויים שהפנייה תעשה מאישה תושבת אירלנד, היכן שלטענתו “נמכרות התרומות כמו לחמניות חמות”.

ג'ינג'י מיותר (אילוסטרציה)

הסקר גילה כי הדרישה המירבית היא לתרומות זרע של בעלי שיער חום ועיניים חומות, בעיקר בשל העובדה שרוב לקוחות החברה נמצאות בספרד, איטליה ויוון. במקביל לדרישה המועטה לזרע ג’ינג’י, נמצא כי קיימת עלייה בדרישה לזרע ההודי, שנחשב לנדיר ביותר מכיוון שהחוק ההודי אוסר על יצוא של זרע או ביציות מחוץ למדינה.

שו הוסיף כי מעבדות התרומה של Cyros נמצאים כעת בקיבולת האיחסון המקסימלית של 70 ליטרים זרע ובמשרדי החברה נמצאת רשימת תורמים פוטנציאליים באורך 600 שמות.

כל תורם שנמצא ראוי מקבל 500$ עבור הכמות הנאה שהוא משאיר במשרדי הבנק. אנשי החברה מתגאים בעובדה שהזרע שלהם כבר הגיע לאלפי לקוחות מרוצות ב-65 מדינות שונות ברחבי העולם.