שאף אחד לא ייגע לי באי

תכירו את שייח’ חאמאד בין חאמדאן אל-נאיין, בחור שכנראה אוהב דברים גדולים אבל בעיקר אוהב את עצמו.

השייח’, מיליארדר המשתייך למשפחת המלוכה באבו-דאבי, רכש אי קטן בשם אל-פוטייסי בשטחה של ערב הסעודית ודאג שצוות פועלים מטעמו יעבוד במשך חודשים ע”מ לרשום את שמו באותיות ענקיות בחול המדברי. הדרישה שלו הייתה שהאותיות יהיו גדולות מספיק על מנת שיראו אותן מהחלל וזה הצליח: שמו של השייח’ מתפרש לאורך 3.5 ק”מ וכל אות היא באורך של כמעט קילומטר. כדי שתבינו את גודל העניין, הנה צילום של השם מ-Google Earth.

שאף אחד לא ייגע לחאמאד באי

האותיות הן למעשה תעלות השקועות בתוך החול ומתמלאות במים מהים הסמוך בעת גאות פולשנית. זה גם מסביר את העניין מדוע השייח’ חאמאד החליט ללכת על אותיות אנגליות ולא ערביות, מהסיבה הפשוטה שאין יותר מדי קווים ישרים בכתב ערבי, מה שהיה הופך את כל הקונסטרוקציה להרבה יותר מסובכת.

חיפוש קטן באינטרנט גילה לנו כי הפרוייקט הופסק זמנית באמצע הדרך מכיוון שראשי המלוכה בערב הסעודית לא ראו בעין יפה את העניין. במשך חודשים ניתן היה לראות ב-Google Earth רק את הכתובית “HAM” אך בסופו של דבר, עם כמה קשרים ועוד כמה מיליוני דולרים, הושלם הפרוייקט בהצלחה.

אז מי הוא האיש שכל כך מעוניין שאסטרונאוטים ולווינים ידעו למי שייך האי שלו?

מסתבר שחאמאד בן ה-63 חי מאז ומתמיד אורח חיים של מיליונר אקסטרווגנזי שאוהב דברים גדולים. השייח’ בנה את המוזיאון הלאומי למכוניות בערב הסעודיות, שמכיל בין השאר אטרקציה בדמות גלובוס ענקי שאמור להיות בקנה מידה של 1/1,000,000 מכדור הארץ עצמו. לצידו נמצאת פירמידה עצומה שמכילה את אוסף המכוניות של השייח’.

שייח’ צבעוני דוהר על טנדר ענקי

בתוך הפירמידה דאג חאמאד לבנות את הטנדר הגדול בעולם. המכונית, מסוג דודג’, היא בגודל של פי 64 מהמכונית המקורית. יש אפילו דירה שלמה בתוך האוטו, שמשמשת את הנהג בזמן שהוא מתנייע בחולות המדבר. בצד שמאל תוכלו לראות קליפ של הרכב המפלצתי (החל מ-2:00):

מקורות יודעי דבר סיפרו לנו כי השייח’ ידוע בתור אחד שלא נוהג להתמסר לראיונות בתקשורת, אולם דובריו נוהגים להשתיק את מבקריו בכך שהם מזכירים שוב ושוב את היותו של השייח’ אחד התורמים הנדיבים ביותר בארצות ערב, ששם דגש על השירותים הרפואיים בערב הסעודית, אבו-דאבי וכל חור בו אפשר למצוא קצת נפט.