נורווגי מטורף עומד לפגוע במטרות מערביות

פחות משנה מאז מתקפת הטרור בנורווגיה מדווחת הערב סוכנות AP כי גבר נורווגי שקיבל אימון במחנה טרוריסטים בתימן נמצא במצב "פעיל" וממתין להוראות פגיעה במטרות במדינות המערב.

כתב הסוכנות מדווח כי בכירים בסוכנות ביון אירופאית מסרו כי הגבר, מוסלמי בגילאי ה-30, סיים לאחרונה בהצלחה את קורס הטרור הבסיסי של אירגון אל קאעידה. גורמים בשירותי הביטחון מאמינים שהאיש נמצא עדיין בתימן, אך מכיוון שאין לו כלל עבר פלילי, הוא יכול לנוע בחופשיות בין גבולות אירופה. “אין לו אפילו קנס על חנייה", צוטט אחד הבכירים, “הוא נקי לגמרי ויכול לנוע לאיפה שירצה".

תיק נורווגיה במערכת אוממו

23.7.2011 – וידאו מהמתקפה באי הנורווגי (זהירות: תמונות קשות)

19.3.2006 – בירה יוצאת מהברזים בנורווגיה.

הבכיר סירב לומר מה הם אמצעי הבטיחות שננקטו בעקבות קבלת המידע, אך הודה שסוכנויות הביון עוקבות מקרוב אחרי כל אזרח סקנדיבי שנוסע לתימן. בחודש מאי סוכל ניסיון פיגוע במטוס ע"י אדם שאמור היה להחביא חומר נפץ בתחתוניו. האיש, אזרח בריטי, קיבל אימון מידי אנשי אל-קאעידה בתימן, ששלחו אותו להתפוצץ במדינה מערבית, אך לא ידעו שמדובר בסוכן כפול. הדבר העלה את חמתם של כוחות אל-קאעידה בתימן וסומליה, העצבניים ממילא, שמתכוונים לנקום בקרוב בכוחות הביטחון המערביים.

סוכנויות הביון הבינלאומיות נאבקות כבר שנים באיום הגדול ביותר שנשקף מקיצונים הנושאים דרכונים אמריקאיים או אירופאיים. דו"ח של הקונגרס האמריקאי מתחילת השנה גילה כי 40 אמריקאים כבר נסעו לסומליה כי להצטרף לתנועת "אל-שבאב" המשוייכת לאל-קאעידה, שחרתה על דגלה את הרצון לפגוע בארצות הברית ובבריטניה.