הבלתי פופולריים 01

הבלתי פופולריים
הבלתי פופולריים

לא לכל הידיעות שזורמות אלינו מגיע כתבה משלהן. בטור החדש שלנו, הבלתי פופולריים, תמצאו חלק מהידיעות שהגיעו אלינו השבוע ומצאו את עצמן בדרך לסל המיחזור.

ברית מילה
הודי בן 37 עבר השבוע ניתוח בבחריין במטרה להסיר מסמר באורך 5 ס”מ שהיה תקוע באיבר מינו. האדם הגיע לבית החולים כשהוא מתלונן על כאבים באיזור הבטן התחתונה. כשנשאל ע”י הרופאים לגבי המסמר החשוד, הסביר הבחור כי חבורה של שודדים תקפה אותו והיא אחראית למחדל.

הניתוח בוצע 3 ימים לאחר “ההתקפה”. רופאי המכון סיפרו לכתב אוממו כי עיכוב של אפילו יום אחד היה עלול לגרום למותו של האיש. בנוסף לכל הצרות, לאחר תקופת שיקום קלה, יגורש האיש מכיוון שהינו עובד זר ללא ויזת עבודה.

עודף מ-10 מיליון סינים
מסמכים חדשים שנחשפו השבוע בארה”ב מפגישה בין מאו זדונג (מנהיג סין) והנרי קיסינג’ר (מזכיר המדינה של ארה”ב) בפברואר 1973 גילו עניין מפתיע במיוחד.

עיון במסמכים מגלה כי מנהיג סין הציע להעביר לארה”ב סחורה בדמות 10 מיליון נשים סיניות. לטענתו, החליט מאו להפטר מהנשים מהסיבה שהן “מיותרות לצרכי סין, לא יכולות להלחם ומייצרות יותר מדי תינוקות”. ההצעה עלתה מספר פעמים במהלך השיחות שנסבו סביב אפשרויות קידום יחסי המסחר בין המדינות.

עב”מ תפס לי את החנייה
התקשורת הבריטית סערה השבוע בעקבות צילום חובבני שצולם ע”י אדם שיצא לטיול עם כלבו וככל הנראה תפס עב”ם על חם. הייב ראיימן יצא לסיבוב עם הכלב במגרש החנייה הצמוד לביתו כשהחליט לקחת כמה תמונות כדי לבדוק את מצלמתו החדשה. רק שחזר לביתו והגדיל את התמונות גילה את האובייקט המעופף.

עב"מ בשמי בריטניה
עב"מ בשמי בריטניה

ראיימן סיפר לכתב אוממו: “מעולם לא באמת האמנתי בעב”מים אבל זה קצת יותר מדי מוזר. אני לא יכול לחשוב על שום דבר אחר חוץ מהעובדה שזה כנראה עב”ם”. הילארי פוטר, מומחית בריטית לעב”מים אמרה שזה כנראה הדבר האמיתי. “זה יהיה מאוד מסובך לזייף את התמונה”, אמרה פוטר, מהמרכז הבריטי לתעלומות אוויריות, “הזווית של הטיסה נראית הגיונית למדי”. חיל האוויר הבריטי מסר כי אינו יכול לדווח אם כלי טיס נמצאו באיזור המדובר ברגע הצילום. האמת היא שזה לא שהוא לא יכול לדווח, הוא פשוט לא רוצה.

כסף לא קונה חופש
פדופיל מורשע ממַסָּצ’וּסֵטְס זכה בסכום של 10 מיליון דולר לאחר שגירד כרטיס חיש-גד בסכום של 20 דולרים. הפרס יחולק בסכומים של 500,000$ מדי שנה. כאשר הגיע לאסוף את הצ’ק הראשון ותמונתו התפרסמה בעיתונים, גילו רשויות החוק כי למעשה הפר את הצו המגביל אותו לתנועה באיזור ביתו בלבד.

דניאל סניי, בן ה-56, הורשע במספר מקרים של תקיפה ומעשים מגונים, חלקם בקטינים מתחת לגיל 14. סניי עבר על חוקי המדינה בכך שלא הודיע לרשויות שהוא עומד לעזוב את האיזור בו הוא גר. במידה ויורשע, הוא עתיד להשלח לבילוי בחברת אנסים בכלא המחוזי לתקופה של 5 שנים.

חיוכים בהירושימה
היכולת לא להפסיק לחייך, מה שנחשב למיומנות חשובה ומעצבנת בקורות החיים של העובד היפני, מצליחה לשגע את דעתם של אלו שהשתעבדו לרעיון. חלק מהציבור היפני פשוט לא מסוגל להפסיק לחייך.

מחקר חדש שנערך ביפן מגלה שחלק מהנבדקים לא הצליחו להפסיק לחייך גם לאחר שחוו אירועים טראומטיים בחייהם. “יועצי חיוך” נחשבים למקצוע מועדף ביפן וחלק מהחברות אף מעסיקות מומחים בנושא שאחראיים על סדנאות חיוך לעובדים חדשים.

הקאובוי הערום
הקאובוי הערום

“להכריח את עצמך ללבוש מסיכת חיוך לאורך תקופה ארוכה יכול, במקרים קיצוניים, לגרום לדיכאון עמוק”, סיפר מאקוטו נאטוסמה, פסיכולוג יפני נחשב, שחקר את הנושא. “חלק מן המטופלים”, הוסיף הפסיכולוג, “אף הביאו את עצמם למצב שהם פוגעים באיברים פנימיים בפנים כתוצאה מחיוך בלתי פוסק”.

שוקולד ערום
ולסיכום, רוברט בארק, שידוע לרבים בתור “הקאובוי העירום”, הגיש תביעה נגד ענקית הממתקים “מארס”. בפרסומת שהופיעה בטיימס סקוור נראה חטיף M&M גדול כשהוא לבוש במגפי קאובוי לבנות, כובע לבן ותחתונים כשהוא מחזיק גיטרה. בארק טוען ש”מארס” פגעה בזכויות היוצרים של התלבושות, ששייכות לו.

הקאובוי העירום זכה לתהילה בעקבות הופעותיו בפינת רחוב 45 וברודווי. לאורך שנים, מופיע בארק בפינת הרחוב כשהוא לבוש במגפים לבנות, כובע ותחתונים. כתוצאה מהתביעה, הוסרה הפרסומת מלוחות המודעות בעיר.

עד כאן.