הבלתי פופולריים 02

הבלתי פופולריים
הבלתי פופולריים

סוף השבוע הגיע, מה שאומר שהגיע הזמן לטור האהוב על כולנו, “הבלתי פופולריים”. כאן תמצאו חלק מהידיעות שהגיעו אלינו השבוע ומצאו את עצמן כמעט בסל המיחזור.

סין: רופאים הסירו איבר מין ספייר מגב של תינוק

זין על הגב
זין על הגב

זוג סיני המתגורר במחוז חנאן (Henan) שבמדינה נזעק לבית החולים לאחר שגילו איבר מין נוסף שגדל על גבו של בנם התינוק.
ב-27 במאי נכנס זוג צעיר לבית החולים “טיאנג’ין” המתמחה ברפואת ילדים. הבעל, לי ג’ון בן ה-30, חוואי במקצועו, ביקש לראות רופא לאחר שהבחין שבנו התינוק מגדל איבר מין נוסף על גבו. לאחר איבחונים שונים, נכנס הפעוט לניתוח בן 3 שעות להסרת האיבר המיותר.

דובר בית החולים סיפר לכתב אוממו כי המצב הרפואי נקרא בשפה המקצועית “Ferus in Fetu”, או בעברית: “איבר בעובר”. הדובר אף אישר כי הניתוח עבר בהצלחה מלאה ולא נשקפת כל סכנה לעולל.

מערכת אוממו מעדכנת כי זהו לא המקרה המוזר הראשון המתרחש אצל התינוקות הסיניים. בחודש ספטמבר בשנה שעברה התגלה כר דשא על ריאתה של תינוקת במדינה.

ויאטנם: שדה התעופה לא בטוח למי שייך מטוס בואינג 727


מנועים של בואינג מעיפים אנשים למים

בכירים בשדה התעופה ואן-נויין שבויאטנם מתכננים להעמיד למכירה מטוס בואינג 727 שנחת במקום אחרי שהמריא מקמבודיה ומאז נעלמו עקבותיו של הבעלים והטייס. כל המאמצים לאתר את הבעלים בשנה האחרונה עלו בתוהו.

על צידו של המטוס מצוייר דגל קמבודיה ולצידו המילים “Air Dream”. בעליו של המטוס קיבל רשות להשאירו בשדה התעופה לצורך תחזוקה אך מאז לא היה כל קשר עם האיש או מישהו אחר מצידו.

בדיקת מערכת אוממו העלתה כי ככל הנראה היה שייך המטוס לחברת תעופה בשם “Royal Khmer” שפשטה את הרגל. לטענת התקשורת המקומית בויאטנם, ייתכן שהבעלים אינו מסוגל לשלם את מסי החנייה שצבר המטוס בעודו נופש במחסן, ולכן העדיף להעלם.

איטליה: גבר שרד ניסיון התאבדות אחרי שנשכב על פסי רכבת

מרטין ראפוס, בן 31 מהעיירה דוויה מרינה שבאיטליה, שרד ניסיון התאבדות אחרי שנשכב על פסי הרכבת הלא נכונים. הגבר, ממוצא סלובקי, השתטח על פסי הרכבת בתקווה שרכבת האקספרס מגנואה תפגע בו במהירות 160 קמ”ש. הוא נשכב לצד אחד המתקנים המווסתים את הפסים ע”פ כיוון הרכבת אך רק כאשר חלפה הרכבת לכיוון המקביל לשלו, הבין ראפוס כי טעה במסילה.

ראפוס נלקח לבית החולים ע”י המשטרה אחרי שנהג הקטר זיהה את האיש האובדני וקרא לשירותי הביטחון. בימים אלה הוא נמצא בטיפול לדיכאון קליני. “הוא תיכנן את התאבדותו בצורה מאוד זהירה”, סיפר דובר המשטרה, “הוא ידע בדיוק מתי הרכבת אמורה להגיע. למזלנו, הוא פשוט התבלבל בפסים”.

סקוטלנד: מחקר חדש קובע שהמחשבה על שופינג קבועה במוח הנשים

הלו, גברת, מי נתן לך רישיון?
מעמיס לבגאז'

ד”ר ג’יין פרינס, מאוניברסיטת גלאמורגן שבגלזגו, פירסמה מחקר חדש ומעניין הקובע כי נשים חושבות על שופינג כמעט במידה שגברים חושבים על סקס. 74% מתוך 778 נשים הודו כי הן חושבות על שופינג לפחות פעם אחת בכל דקה. המחקר נערך בקרב קבוצת ביקורת בגילאי 19-45. כמעט 50% מהנשאלות אמרו שיעדיפו לערוך שופינג לבד מאשר ביחד עם בן-זוג. 40% העידו על עצמן כי הן מכורות לרכישת נעליים או תיקים. למעשה, מגלה המחקר כי נשים חושבות על שופינג כ-960 פעמים ביום בממוצע.

השורה המסכמת את המאמר קובעת כי “כמות כל כך של נשים המציגות דרגת התעסקות גבוהה במיוחד בנושא מסויים עלולה להעיד על התנהגות אובססיבית רחבה יותר מכפי שתיארנו לעצמנו”.

ניו יורק: 26% מהניו-יורקים סובלים מהרפס באיברי המין

זהירות, כלב חולה
זהירות, כלב חולה

כתבה שהתפרסמה בירחון למחלות מין (נשבע לכם שיש דבר כזה, הנה האתר שלהם), מגלה כי 26 אחוזים מתושבי ניו יורק סובלים מוירוס בשם Simplex V2. הוירוס גורם לזיהום שמתפתח בהדרגה להרפס באיברי המין. השיעור הלאומי של הסובלים מהמחלה בארה”ב עומד על 19 אחוזים.

המחקר מצא כי זיהום המועבר באמצעות יחסי מין שכיח אצל נשים (36%) לעומת גברים (19%), שכיח יותר אצל גברים הומוסקסאוליים (38%) לעומת גברים סטרייטים (18%), ואפילו שכיח מאוד בקרב לבנים (49%) לעומת שחורים (14%).

רוב האנשים לעולם לא ידעו כי הם נושאים את הוירוס ולא יחושו בכאב או יסבלו מזיהום, אולם חלק לא מבוטל עלול לפתח דלקות מעצבנות באיזורים הרגישים. בנוסף לכל הצרות, הנושאים את הוירוס מכפילים לעצמם את הסיכון של הידבקות באיידס במידה ונחשפו אליו.

קנזס: אדם נורה בראשו מאקדח מסמרים, הרופא הסירו בעזרת צבת

באחד מאחרי הצהריים הנעימים השבוע, עבד ג’ורג’ צ’נדלר מהעיר סוואני שבקנזס עם חברו על פרוייקט שיפוץ של הבית שברשותו.

הידעת? בכל שנה נפצעים 37,000 אמריקאים משימוש שגוי באקדח מסמרים.

ברגע מסויים, נורה מסמר תועה מתוך אקדח המסמרים איתו עבדו השניים. רק לאחר מספר שניות, קלט החבר כי המסמר נעוץ ברקתו הקשיחה על ג’ורג’. כעבור דקה, היו השניים כבר בדרכם לבית החולים המקומי. המנתח התורן שהיה במשמרת פגש בג’ורג’ ובלי יותר מדי שאלות, לקח צבת רגילה שהייתה במקום ושלף את המסמר. כעבור מספר ימים, דיווח ג’ורג’ לרופא כי הפצע התאחה לחלוטין.

הודו: דיילת פוטרה מכיוון שהיא שמנה מדי

שילה ג’ושי עבדה בתור דיילת ב-“Air India” ב-26 השנים האחרונות. לאחרונה פוטרה ג’ושי מעבודתה בטענה שהיא מלאה מדי עבור עבודה בתור דיילת. שילה, המתנשאת לגובה של 1.65 מטר ושוקלת 67 ק”ג, הגישה תביעה כנגד חברת התעופה. מצד שני, טוענים גורמים ב-“Air India” כי כל הדיילות חתומות על חוזה העסקה המחייב אותן לשקול 65 ק”ג לכל היותר.
הבדל של 2 ק”ג ממשקלה הנוכחי של ג’ושי. 12 דיילות נוספות התפטרו מעבודתן לאחר חשיפת המקרה בתקשורת המקומית.


ילד שמן בלונה פארק

בעבר, נהלים דומים היו קיימים גם בחברות תעופה אמריקאיות, אך הם בוטלו בעקבות תביעות דומות שהוגשו ע”י דיילות כלפי מעסיקהן. עורכי הדין החלקלקים של “Air India” מסרו לכתב אוממו כי הנוהל קיים מתוך הצורך לדאוג לבטיחותן של הדיילות, שמחוייבות לפעול במהירות במקרה חירום. הדיילות שהתפטרו ביטלו את טענתם של עורכי הדין בכך שהציגו מסמכים הקובעים כי כולן כשירות בריאותית ע”פ בדיקת אחראי הבטיחות בחברה.

יוטה: כל העיר תרמה – החתול מת

חתול טעים
חתול טעים

מרבית תושבי העיר אוגדן במדינת יוטה התעניינו השבוע בדבר אחד בלבד – שלומו של החתול “פאצ’ס”. התקשורת המקומית דיווחה בהרחבה על סיפורה הפשוט של אספאן, ילדה בת 10, שפתחה דוכן לימונדה ביחד עם אחיה בן ה-8 במטרה לאסוף כסף לניתוח בחתלתול שנפצע בעמוד השדרה כשהיה קטן, ובעקבות כך היה משותק ברגלו הימנית-אחורית.

הסיפור נגע לליבם של רבים מתושבי העיר, שנעמדו בתור ללימונדה במטרה לתרום למטרה המכובדת. בנוסף, השמועה עברה במהירות ברחבי האינטרנט וכסף זרם אף מרחבי המדינה.
תוך זמן קצר נאסף כל הסכום הדרוש ו-“פאצ’ס” הוכנס לחדר הניתוח. לצער כולם, החתול לא שרד את הטראומה ונפטר 11 שעות לאחר הניתוח.
אבי המשפחה סיפר לתקשורת המקומית כי צמד האחים עוד הספיק לבלות מעט זמן עם החתול לפני שהלך לעולמו.

פילדלפיה: גבר עם רגל אחת נתפס גונב מכוניות

חוקרי המשטרה בפילדלפיה שצפו בקלטות ממגרש החניה בשדה התעופה לא האמינו למראה עיניהם. בנג’מן קופלנד, גבר קטוע רגל, הוקלט מספר פעמים כשהוא מגיע למגרש החניה, פורץ למכונית ונעלם מהשטח.


רקדן עם רגל אחת

מחקירתו של האיש עלה כי גנב לפחות 5 מכוניות שונות בשבועיים האחרונים, כולן מחברות ההשכרה “אוויס” ו-“באדג’ט”. דובר המשטרה סיפר שקופלנד היה נוהג לנסוע במכונית עד אשר אזל הדלק, אז היה נוטש אותה בקרבת מקום וחוזר לשדה התעופה לגניבת כלי חדש.

התנהגותו של קופלנד לא זרה לחוקרים המקומיים. בעבר נעצר על שוד, שימוש בסמים ותקיפה בנסיבות מחמירות. ע”פ הודעת המשטרה, צפוי האיש לבלות מאחורי סורג ובריח למשך התקופה הקרובה.

עד כאן.