צלם ספורט צילם את עצמו נפצע

יוטה, ארה”ב: צלם עיתונות התקרב יותר מדי להתרחשויות באליפות בית ספר המקומי כאשר לפתע שופד ע”י כידון שננעץ ברגלו.

נחת משופד
נחת משופד

ריאן מק’גיני שופד באורח חמור ביום שבת האחרון, אך עדיין הצליח לצלם את רגלו המשופדת בזמן שהצוות הרפואי החל לטפל בו. “אם לא הייתי עושה את זה, זאת כנראה הייתה השאלה הראשונה של העורך שלי כשהייתי חוזר”, סיפר ריאן ממיטת בית החולים.

מק’גיני בן ה-33, נחת לשעבר שבילה שישה חודשים באפגניסטאן, עסק במלאכת הצילום במקצה הטלת הדיסקוס תוך כדי שהוא נודד, מבלי לשים לב, לתוך האיזור החסום שיועד להטלת הכידון. הפגיעה התרחשה קצת מתחת לברך, כאשר קצה הכידון עובר דרך העור וצץ מהצד השני של הרגל. “זה לא היה ממש כואב”, סיפר מק’גיני, “הייתי בר-מזל בכך שהכידון לא פגע בכלי-דם, עצבים, רצועות או גידים”.


שופטת משופדת

רוב הכידון נחתך עוד בזירת האירוע. החלק שננעץ בתוך רגלו של מק’גיני הוסר בבית החולים והוא עצמו זכה ל-13 תפרים.

את האשמה אפשר להטיל על אנת’וני מיילס, ספורטאי מצטיין מבית הספר המקומי שאמר ש”הלב פשוט עצר” כאשר צפה במתרחש. “הדבר הראשון שחשבנו עליו היה שמזל שהבאנו כידון נוסף”, אמר ריצ’ארד וואנס, מאמנו של מיילס, לכתב אוממו. וואנס הוסיף כי מיילס עצמו נמצא “בסוג של שוק קטן” והבטיח כי אף אחד לא מאשים את התלמיד המוכשר.

אגב, כמו בכל הסרטים האמריקאיים, מיד לאחר שפונה הפצוע לבית החולים, ניגש התלמיד מיילס לזריקה נוספת שבזכותה, כמובן, זכה באליפות הבית-ספרית.