תעלוליטה

התמונה שהתחילה את כל העניין
התמונה שהתחילה את כל העניין

תמונה של שתי בחורות מתנשקות בסיום הלימודים בתיכון סינגפורי עשתה את דרכה לאינטרנט, עוררה לא מעט בלגן ואף הוצגה במכירה פומבית.

לרגל סיום הלימודים בחודש אוגוסט בשנה שעברה, התאספו בוגרי המגמה למדעים של תיכון אנדרסון הסינגפורי לצורך צילום למזכרת. כשסיימו את הסשן הפורמלי של צילום כל תלמיד בנפרד, נעמדו כל הנוכחים לצורך הצילום הקבוצתי. מספר תלמידים, אלה שבדרך כלל יושבים באוטובוס מאחורה, החליטו להשתובב בקטנה וביימו צילום בו שתי תלמידות מתנשקות וכל השורה הראשונה מגיבה בתדהמה, כל זה בזמן שמרכזת המגמה עומדת לצידם ולא מבחינה במתרחש.

כשהופיעה התמונה בשבוע לאחר מכן, נדהמו צוות המחנכים וההנהלה מאופייה הביזארי מעט של התמונה. בעוד הם מנסים להתאושש מההלם, התגלתה התמונה ברחבי האינטרנט כשהיא מופצת במהירות באימיילי שרשרת. התמונה זכתה לפופולריות מוגברת תודות לאתרי הרשתות החברתיות, שבדיוק פרצו בענק באותה תקופה.

לחצו לקבלת התמונה המקורית, כולל המורה שלא יודעת.
לחצו לקבלת התמונה המקורית, כולל המורה שלא יודעת.

מנהל התיכון, טאן טיאק קווי, סיפר כי תמונת הנשיקה היא לא תעלול פוטושופי, כפי שסברו בתחילה, אלא תוצאה של “תעלול מטופש”. לדבריו, התמונה צולמה ע”י אחד מתלמידי התיכון, שהופקד על צילומי ספר המחזור. מרכזת המגמה ורוב התלמידים לא ידעו על התעלול שנערך מתחת לאפם עד שהתמונה פותחה בשבוע לאחר מכן. כשסגן מנהל הקולג’ ראה את התמונה, הוא החרים אותה ואת הנגטיב עצמו.

מנהל התיכון הוסיף כי מרכזת המגמה הביעה בפני הכיתה את “אכזבתה הגדולה”. לטענתו, שתי הנערות הפושטקיות פרצו בבכי כשנכנסו לשיחה עם הנהלת ביה”ס וגילו את גודל האירוע. “הן אמרו שזה לא היה מתוכנן, והכל נעשה בהחלטה של רגע. התלמידות רצו לעשות משהו מיוחד, אבל הן הגזימו לחלוטין”. עוד ציין המנהל, כי ככל הידוע לו, בין השתיים לא קיימת קירבה מיוחדת.
לאחר בירורים קצרים, נענשו שתי הבחורות בעבודות שירות לטובת ביה”ס וכתיבת חיבור על השתלשלות האירועים. גם הורי התלמידות הגיעו לביה”ס והביעו את התנצלותם בפני המנהל והתיכון על החינוך הכושל שהעניקו לבנותיהם. כשכבר האמינו כל המעורבים כי הסיפור מאחוריהם, צצה לפתע מכירה פומבית באינטרנט, המציעה העתק של התמונה המקורית, ועוררה את כל העניין מחדש. אחד התלמידים החנפנים התריע על העניין באימייל למנהל, שכבר היה בטוח שהשמיד את כל צאצאי התמונה.

“מסתבר”, סיפר המנהל, “כי הצלם שיקר לנו. הוא הכין עוד 3 עותקים מהתמונה המקורית. אחד הוא שמר לעצמו ושניים נוספים הועברו לחבריו הטובים. אחד מהם הוא תאב-הבצע שהציע את התמונה המקורית למכירה”.

המכירה הופיעה באתר ב-9 במרץ. תוך חמישה ימים הופיעו שבע הצעות מחיר. הנמוכה ביותר עמדה על 13 דולרים והגבוהה ביותר על 53 דולרים (דולרים אמריקאיים, כמובן). באותו שלב הודיעה הנהלת בית הספר לצוות האתר על סיפורה של התמונה ולאכזבת כולם, המכירה בוטלה.