תמונה: לראש הממשלה הספרדי יש בנות גותיות

ראש הממשלה הספרדי, חוזה לואיס רודריגז זאפאטרו, בטח חשב לעצמו שהוא משיג את הצילום המשפחתי האולטימטיבי בזמן שעמד בפוזיציה ביחד עם אישתו ובנותיו בנות-העשרה לצד ברק ומישל אובמה.

משפחת ראש הממשלה הספרדי עם ברק ומישל אובמה. לחצו להגדלת התמונה.
משפחת ראש הממשלה הספרדי עם ברק ומישל אובמה. לחצו להגדלת התמונה.

כנראה שראש הממשלה לא חשף על האפשרות שאנשי משרד החוץ האמריקאי יעלו את התמונות לעמוד ה-Flickr שלהם, ושהבגדים השחורים, האיפור הכבד ומגפי העור הגבוהים של בנותיו יחשפו את עובדת היותן חלק מכובד בחיי הנוער הגותי בספרד.

במשך כל סופ”ש האחרון התאמצו במשרד החוץ הספרדי להסיר את כל העקבות לתמונה המדוברת. בניגוד למשפחת אובמה, משפחת זאפאטרו דואגת להשאיר במשך שנים את קיומן של שתי הבנות, לאורה בת ה-16 ואלבה בת ב-13, הרחק מעיני הציבור. משרד ראש הממשלה אף פנה לסוכנות הידיעות הספרדית, EFE, והורה לכתביה שלא להפיץ את התמונה.

ע”פ החוק הספרדי רשאים ראש הממשלה ואישתו לדרוש שתמונות ילדיהם הקטינים לא יפורסמו לעולם, אפילו אם פניהם מטושטשים. מצד שני, ידוע כי בעולם התקשורת הכסף הוא מעל החוק, והתמונה כיכבה על כמה משערי העיתונים הגדולים במדינה, מה שהעניק למרבית העם הספרדי הצצה ראשונה לחייו המשפחתיים של ראש הממשלה.

סוכנות הידיעות הספרדית מסרה כי תפסיק להפיץ את התמונות ע”פ בקשת ראש הממשלה, ומתוך דאגה לשלומן של הבנות ומהאפשרות שראש הממשלה עצמו יסבול מעלבונות בשל סגנון הלבוש האלטרנטיבי של בנותיו.

זאת לא הפעם הראשונה שכתבי אוממו מדווחים על סלידה מגותים. בעבר דיווחנו על נהג אוטובוס שמתנכל לגותי רק בגלל שהוא אוהב להחזיק את חברתו ברצועה.